خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

51 درصد ناوگان اروپا؛ تحت مدیریت نرم‌افزارهای ترابری

51 درصد ناوگان اروپا؛ تحت مدیریت نرم‌افزارهای ترابری
اخبار خودرو

تخمین زده می‌شود بازار جهانی ناوگان تله‌ماتیک تا سال 2030 به 44.68 میلیارددلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه 19.8 درصد در این دوره همراه باشد.

به گزارش «اخبار خودرو»،تخمین زده می‌شود بازار جهانی ناوگان تله‌ماتیک تا سال 2030 به 44.68 میلیارددلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه 19.8 درصد در این دوره همراه باشد. کلمه‌ تله‌ماتیک از ترکیب دو کلمه Tele (به معنای دور و فاصله) و دومی informatics (به معنای انجام کارها به صورت اتوماتیک و خودکار) تشکیل شده که در مجموع به معنای دریافت اطلاعات از راه دور و پردازش آن‌ها به صورت خودکار است. به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در صنایع تولید خودروهای تجاری و به تبع آن حمل‌ونقل باری و مسافری، این صنایع را در سال‌های اخیر دگرگون کرده است.

«تله‌ماتیک» چیست؟ تله‌ماتیک سیستمی است که با کمک جی‌پی‌اس موجود در ردیاب خودرو و سنسورهای نصب‌شده در آن، حجم زیادی از داده‌ها را جمع‌آوری و برای مدیریت ناوگان حمل‌ونقل ارسال می‌کند. مدیریت ناوگان با استفاده از این اطلاعات می‌تواند خودروهای خود را کنترل کند. اطلاعات تلماتیک توسط یک دستگاه کوچک که در خودروها نصب شده جمع‌آوری می‌شوند. این دستگاه‌ها انواع مختلفی از داده‌های مرتبط با عملکرد، شرایط و کاربری خودرو را جمع‌آوری، ذخیره و ارسال می‌کند. این داده‌ها یا اطلاعات به سرورهای ناوگان حمل‌ونقل ارسال می‌شوند و سپس برای تحلیل و گزارش‌گیری آماده می‌شود.

مزایای استفاده از ناوگان تله‌ماتیک در سال‌های اخیر، تلماتیک به جای اینکه فقط یک نرم‌افزار ردیاب خودرو باشد، به عنوان اصلی جدایی ناپذیر برای شرکت‌های حمل‌ونقل و صنعت ناوگان در حال گسترش است. تلماتیک یک راه‌حل موثر در مدیریت ناوگان حمل‌ونقل شناخته می‌شود، که می‌تواند با کاهش دغدغه‌های مدیریت ناوگان، سرعت بخشیدن به تصمیم‌گیری و ساده کردن فرآیند، در راستای افزایش بهره‌وری به کار رود. علاوه بر این، دسترسی به اطلاعات را آسان‌تر می‌کند، که نه تنها برای رانندگان مفید است بلکه در شناسایی مناطق تردد برای بهبود عملکرد نیز ضروری است. با داشتن تلماتیک و ادغام‌های مرتبط با آن، تردد خودروها را می‌توان از راه دور سازماندهی، نظارت و مدیریت کرد. بنابراین در همان بازه زمانی کارهای مهم‌تری در ناوگان حمل و نقل، قابل انجام دادن هستند. از سوی دیگر مسیریابی و برنامه‌ریزی مبتنی بر اطلاعات ردیاب خودرو و جی‌پی‌اس خودرو، باعث می‌شود تا با کاهش مسافت طی شده و کوتاه شدن زمان رسیدن به مقصد، راندمان عملیات و کیفیت جابه‌جایی‌ها ارتقا یابد. مسیریابی و برنامه‌ریزی با نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان، با تلماتیک ادغام می‌شود تا بتواند برنامه‌ریزی و مسیریابی پویا را انجام دهند.

توسعه جهانی تله‌ماتیک تا سال 2030 تا سال 2030 انتظار می‌رود بهره‌وری و بازار ناوگان تله‌ماتیک با سریع‌ترین نرخ رشد همراه باشد. صنعت خودرو در نتیجه معرفی خودروهای الکتریکی و فناوری‌های خودمختار دستخوش تحول عظیمی شده است که منجر به توسعه حوزه‌های جدیدی مانند سیستم‌های پیشرفته‌ای و ورود صنایع جدید با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء و ظهور خدمات جدیدی مانند اشتراک‌گذاری خودرو شده است. همه این برنامه‌ها نیاز به انتقال سریع داده‌ها، تجزیه و تحلیل دارند. تمام این عوامل دست‌دردست هم باعث می‌شوند صنعت تله‌ماتیک در کشورهایی مانند آسیا و اقیانوسیه نیز مورد استقبال قرار گیرند. این در حالی است که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد کشورهای پیشرفته مانند آمریکای شمالی و اکثر کشورهای اروپایی شرایط فعلی خود را توسعه داده و استفاده از این خودروها را مستمر دنبال کنند. بازار جهانی ناوگان تله‌ماتیک در سال 2020 بالغ بر 7.45 میلیارد دلار بود و تخمین زده می‌شود که تا سال 2030 به 44.68 میلیارد دلار برسد و پیش بینی می‌شود 19.8 درصد نرخ رشد مرکب سالانه ثبت شود. بازار جهانی تله‌ماتیک ناوگان بر اساس اجزا، نوع استقرار، نوع ناوگان و منطقه تقسیم شده است.

سهم 51درصدی نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان از ناوگان اروپا درحال‌حاضر بیش‌از 51درصد شرکت‌های حمل‌ونقل اروپایی با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری مدیریت ناوگان، کار بررسی و نگهداری وسایل نقلیه را انجام می‌دهند. درحالی‌که در این کشورها روش سنتی تنها 35 درصد طرفدار دارد. در روش‌های سنتی نیاز است که راننده‌ها پیوسته به ناوگان مراجعه کنند و گزارش هزینه‌ها را به مدیریت ناوگان ارائه دهند. بازیگران کلیدی در صنعت ناوگان تله‌ماتیک شرکت‌های اکت‌سافت، سی‌ترک، هارمان اینترنشنال، دایملر Fleetboard GmbH، دیره‌اند کمپانی، گروه فلیت‌ماتیک، KORE Wireless، مسترنات، میکس تله‌ماتیک، اسپرینت، تام‌تام اینترنشنال و تریمبل هستند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری