خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

کیت ‌کلاچ ‌های باکیفیت داخلی؛ قربانی «خارجی‌ پسندی» در بازار مصرف

کیت ‌کلاچ ‌های باکیفیت داخلی؛ قربانی «خارجی‌ پسندی» در بازار مصرف
اخبار خودرو

محصولات کیت کلاچ تولیدکنندگان داخلی درحالی در بازار با قیمت و گارانتی مناسب عرضه می‌شوند که جنس‌های بی‌کیفیتی که معمولا از ترکیه و به‌اسم برندهای معتبر وارد کشور می‌شوند، به‌رغم گران‌تر بودنشان از کیفیت و خدمات پس از فروش مناسبی نیز بهره‌مند نیستند.

بازگشت تحریم‌ها سبب شد داخلی‌سازی و روند طراحی قطعات خودرو سرعت بیشتری به‌خود بگیرد. از این حیث بسیاری از شرکت‌ها توانسته‌اند قطعات بسیاری را طراحی و تولید کنند و تنها یک مونتاژکار صرف نباشند. هرچند تولید قطعات به‌مواد اولیه نیاز دارد و تمام مواد مورد نیاز نیز در داخل تولید نمی‌شود.

از این بابت بسیاری از قطعه‌سازان از جمله سازندگان کیت‌کلاچ در تامین مواداولیه با مشکل مواجه هستند و در کنار آن بحث توقع بالای مصرف‌کننده نیز مطرح است. چراکه وی جنس ایرانی را با نمونه خارجی مقایسه می‌کند و این درحالی است که قیمت اجناس خارجی و داخلی با یکدیگر تفاوت چشمگیری دارند.

درهمین زمینه هادی عباسی، مدیرعامل کیت‌ کلاچ گروه صنعتی «رادکار مبین» به «دنیای‌ خودرو» می‌گوید: «صنعت تولید کیت‌کلاچ در ایران با چالش‌هایی مواجه بوده که مهم‌ترین آن‌ها بحث تامین مواداولیه است که با مشکلات و سختی‌های بسیاری وارد کشور می‌شود.»

وی می‌افزاید: «فارغ از این مبحث، نوع نگرش مصرف‌کنندگان به‌محصولات داخلی نیز باید تغییر کند. چراکه آن‌ها به‌کیفیت محصولات داخلی اطمینان چندانی ندارند و باور نمی‌کنند که گاهی محصول داخلی از نمونه خارجی آن نیز باکیفیت‌تر است.»

مدیرعامل کیت کلاچ «رادکار مبین» با بیان اینکه به‌لحاظ قیمتی تفاوت بسیاری بین جنس داخلی و خارجی وجود دارد، تصریح می‌کند: «مصرف‌کنندگان داخلی از جنس ایرانی که با قیمت پایین عرضه می‌شود توقع دارند به‌مدت زیادی کار کند و این توقع تا حدی نادرست است.»

وی می‌افزاید: «به‌عنوان مثال مصرف‌کنندگان، کیت‌کلاچ‌هایی را که تحت‌عنوان برندهای معتبر در بازار عرضه می‌شود، بدون گارانتی و با قیمت بالا خریداری می‌کنند؛ اما از اجناس‌ ایرانی که به‌مراتب از لحاظ کیفیت و گارانتی نسبت به‌‌نمونه خارجی در سطح بالاتری قرار می‌گیرند، استقبال نمی‌کنند.»

به‌گزارش «دنیای ‌خودرو» محصولات کیت کلاچ تولیدکنندگان داخلی درحالی در بازار با قیمت و گارانتی مناسب عرضه می‌شوند که جنس‌های بی‌کیفیتی که معمولا از ترکیه و به‌اسم برندهای معتبر وارد کشور می‌شوند، به‌رغم گران‌تر بودنشان از کیفیت و خدمات پس از فروش مناسبی نیز بهره‌مند نیستند.»   

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری