خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

پرداخت یارانه بیمه‌ تاکسیرانان جدید در مرحله کلید خوردن

پرداخت یارانه بیمه‌ تاکسیرانان جدید در مرحله کلید خوردن
اخبار خودرو

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به وضعیت بیمه ای تاکسیرانان و پیگیری پرداخت یارانه بیمه ای تاکسیرانانی که از بعد از سال ۹۴ وارد این حرفه شده و از دریافت این یارانه محروم هستند، خبر داد.

به گزارش «اخبار خودرو»، اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیگیری وضعیت بیمه تاکسیرانان، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که مدتی است بنده پیگیری می کنم، بحث بیمه تاکسیرانان کشور است. این قشر زحمت کش که مسئولیت حمل و نقل هموطنان را در شهرهای مختلف عهده دار هستند با مشکلاتی در بحث بیمه مواجه هستند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه از سال ۹۴ سازمان تامین اجتماعی دیگر یارانه بیمه ای برای تاکسیرانان جدید نمی پردازد و مجبور هستند خودشان تمام حق بیمه را که حدود ۶۵۰ هزار تومان در ماه است، بپردازند، اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۴ سازمان تامین اجتماعی از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها، ۵۰ درصد حق بیمه تاکسیرانان را دریافت می کرده و تنها ۵۰ درصد حق بیمه از تاکسیرانان اخذ می شد. اما از سال ۹۴ به بعد این یارانه قطع شده و تاکسیرانان جدید تحت فشار سنگینی قرار گرفته اند. ما به دنبال این بودیم که دوباره این یارانه به تاکسیرانان پرداخت شود اما سازمان تامین اجتماعی اذعان می کند چون ردیف جدید دیگری دریافت نمی کند فقط تا سقف ردیف سال ۹۴ توان پرداخت این یارانه را دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: تعدادی از تاکسیرانانی که تا سال ۹۴ راننده تاکسی بودند بعد از آن به دلایل مختلفی این شغل را کنار گذاشتند. بنابراین این موضوع به سازمان تاکسی رانی تهران و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مطرح شده بود که هر تعداد تاکسیرانی که از لیست ۹۴ به قبل کاهش پیدا کرده، به جای آن تاکسیرانان جدید جایگزین شده و یارانه بیمه ای برای آنان پرداخت شود. اما این اقدام نیز از سال ۹۴ تا به امروز انجام نشده است. اخیرا که ما متوجه شدیم و گفت و گو کردیم جلساتی بین سازمان تامین اجتماعی، سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان دهیاری ها و شهرداری ها برگزار شده و در حال امضای توافقنامه ای هستند تا این اتفاق صورت گیرد.

شاکری در ادامه تاکید کرد: من امیدوارم این توافقنامه تا پایان این هفته امضا شود و این مشکل را از دوش تاکسیرانان بردارد. بر این اساس شرکت تاکسیرانی تهران لیستی را تهیه کرده و اولویت بندی در بین تاکسیرانان برای دریافت حق بیمه صورت گرفته است. امیدواریم این جایگزینی تا پایان هفته صورت بگیرد و در آبان ماه تاکسیرانانی که بعد از سال ۹۴ وارد این حرفه شده اند بتوانند یارانه بیمه ای خود را دریافت کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد هفته آینده با حضور سازمان تامین اجتماعی، سازمان تاکسیرانی و سازمان شهرداری ها و دهیاری جلسه ای در مجلس تشکیل خواهیم داد تا مسئله را به نتیجه برسانیم.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری