خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

پایان پروژه احداث تونل‌ های زیرزمینی ایلان ماسک در لاس‌ وگاس

پایان پروژه احداث تونل‌ های زیرزمینی ایلان ماسک در لاس‌ وگاس
اخبار خودرو

به گفته ایلان ماسک نخستین تونل قابل بهره ‌برداری که شرکت بورینگ حفاری کرده، «تقریبا آماده است.»

ساخت شبکه راه‌های زیرزمینی که در آن امکان حرکت خودرو‌های خودران با سرعت بالا فراهم می‌شود، با هدف حذف ترافیک شهری در طرح ابتکاری حفر تونل مطرح شده است. نخستین تونل تجاری زیر لاس‌‌وگاس ساخته می‌شود و مرکز همایش‌های لاس‌‌وگاس را به کازینو استریپ متصل می‌کند.

به گزارش «اخبار خودرو»، ماسک امیدوار است در صورت موفقیت این طرح، شرکت بورینگ با شهرهای دیگر در سراسر جهان وارد مذاکره شود تا شبکه حمل‌ونقل نسل آینده ساخته شود.

او در توییتر خود نوشت: «تونل زیرزمینی با خودرو‌های خودران و سرعت باورنکردنی. اولین تونل زیرزمینی قابل استفاده زیر لاس‌وگاس تقریبا آماده است.»

وی افزود: «پاسخ مشکل ترافیک در ساخت تونل است. حتی می‌توانید تونل طبقاتی داشته باشید. عمق تونل می‌تواند از ارتفاع بلندترین ساختمان‌ها بیشتر باشد. پس حتی به‌کار نیویورک یا پکن هم می‌آید.»

ماسک که مدیریت دو شرکت اسپیس‌اکس و تسلا را نیز به‌عهده دارد، ابتکار حفر تونل را در سال ۲۰۱۶ زمانی که از «ترافیک اعصاب خردکن» شهر محل زندگی خودش، لس‌آنجلس کلافه شده بود آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۷ یک تونل آزمایشی یک مایلی در کالیفرنیا، مقر دفتر مرکزی اسپیس‌اکس راه‌اندازی شد که با هزینه ۱۰ میلیون‌دلار حفاری شده بود.

به‌گفته شرکت سازنده، این تونل آزمایشی اثبات قابلیت بسیار خوب آن در مقایسه با فناوری‌ به‌کارگرفته‌شده برای حفاری تونل‌های رایج بود که برای حفر هر مایل از تونل نزدیک به یک‌میلیارد دلار هزینه می‌شود.

شرکت بورینگ در ماه اوت مجوز توسعه شبکه زیرزمینی لاس‌ وگاس را گرفت و توانست مرکز شهر لاس ‌وگاس را به ‌فرودگاه بین ‌المللی مک‌ کارن متصل کند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری