خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

ولوو XC۹۰ قله ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون‌ تومان را فتح کرد!

ولوو XC۹۰ قله ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون‌ تومان را فتح کرد!
اخبار خودرو

بازار خودرو در روزی که نرخ ارز توانست دوباره خودش را به ۳۶ هزارتومان برساند، رکوردهای عجیب و غریبی را جابه‌جا کرد.

افزایش قیمت خودرو در بازار روز گذشته نه‌تنها محصولات داخلی را تحت‌تاثیر خود قرار داد، بلکه در خودروهای چینی، خارجی پریمیوم و لوکس نیز مشاهده شد. افزایش نرخی که توانست رکوردهای تغییر قیمت را در یک روز جابه‌جا کند. مهم‌ترین تغییر بهای خودرو در روز گذشته جایی بود که به‌واسطه کمبود خودرو خارجی صفر در بازار و عدم‌ورود مدل‌های به‌روز صفر به‌کشور، قیمت ولوو XC۹۰ در بازار آزاد ۷۰۰ میلیون‌تومان رشد داشت و به‌این ترتیب قیمت این شاسی‌بلند لوکس سوئدی در بازار ایران دو رقمی شد و به ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون‌تومان رسید.

جایی که پارس سال XU۷ موتور جدید با ۹ میلیون‌تومان افزایش ۳۶۹ میلیون‌تومان، دنا پلاس با ۶ میلیون‌تومان افزایش ۵۱۰ میلیون‌تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای فول با ۶ میلیون‌تومان افزایش ۴۴۶ میلیون‌تومان، پژو پارس دوگانه با ۵ میلیون‌تومان افزایش ۴۵۰ میلیون‌تومان و پژو پارس TU۵ با ۵ میلیون‌تومان افزایش ۴۲۵ میلیون‌تومان معامله شدند. از طرفی درمورد خودروهای چینی نیز شاهد افزایش بهای ۵ و ۱۰ میلیون‌تومانی چند مدل خودرو بودیم.

جایی که ارزش فیدلیتی ۵ نفره با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۳۶۰ میلیون‌تومان، فیدلیتی ۷ نفره با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۳۹۵ میلیون‌تومان، هایما S۵ جدید با ۵ میلیون‌تومان افزایش به ۹۸۵ میلیون‌تومان، هایما S۷ پلاس با ۵ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۱۰۵ میلیون‌تومان و لاماری ایما با ۵ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۶۱۰ میلیون‌تومان رسید.

همچنین درمورد خودروهای خارجی پریمیوم نیز شاهد افزایش بهای ۵ تا ۵۰ میلیون‌تومانی برخی مدل‌ها بودیم. جایی که قیمت هیوندای سانتافه با ۵۰ میلیون‌تومان افزایش به ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون‌تومان، هیوندای الانترا با ۳۰ میلیون‌تومان افزایش به ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون‌تومان، هیوندای آزرا با ۳۰ میلیون‌تومان افزایش به ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌تومان، هیوندای i۲۰ با ۲۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌تومان، هیوندای اکسنت با ۲۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۱۷۰ میلیون‌تومان، سیتروئن C۳ با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۴۶۰ میلیون‌تومان و کیا سراتو ۲۰۰۰ مونتاژ با ۵ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون‌تومان رسید. از طرفی در خودروهای خارجی لوکس همان‌طور که گفته شد، شاهد افزایش قیمت ۷۰۰ میلیون‌تومانی شاسی‌بلند لوکس بازار بودیم. جایی که ولوو XC۹۰ با ۷۰۰ میلیون‌تومان افزایش ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون‌تومان معامله شد.

روز گذشته افزایش نرخ ارز سبب رشد بهای عجیب و غریب برخی خودروها در بازار آزاد شد. قیمت دلار در بازار روز یکشنبه با ۳۵ هزار و ۷۰۰ تومان کار خود را آغاز کرد و پس از آن‌که در یک روند صعودی بهای آن به ۳۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید، در پایان روز با قیمت ۳۶ هزارتومان به‌کار خود پایان داد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری