خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

ورود کامیونت‌های جدید ایسوزو به بازار مالزی

ورود کامیونت‌های جدید ایسوزو به بازار مالزی
اخبار خودرو

ایسوزو به‌عنوان یکی از خودروسازان ژاپنی که در سال‌های فعالیت خود، در زمینه بازاریابی و فروش خودروهای تجاری سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و موتورهای دیزلی متمرکز بوده، توانسته است زیرمجموعه‌های بسیاری را در سراسر جهان با خود همراه کند.

به گزارش «اخبار خودرو»،ایسوزو به‌عنوان یکی از خودروسازان ژاپنی که در سال‌های فعالیت خود، در زمینه بازاریابی و فروش خودروهای تجاری سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و موتورهای دیزلی متمرکز بوده، توانسته است زیرمجموعه‌های بسیاری را در سراسر جهان با خود همراه کند. در این میان، نام کشورهای آسیایی مانند اندونزی، فیلیپین، تایوان و مالزی هم به چشم می‌خورد. در سال‌های اخیر زیرمجموعه‌های ایسوزو در این کشورها، نقش بسزایی در سهم‌خواهی این خودروساز ژاپنی از بازارهای بزرگ آسیایی داشته‌اند و از این طریق ایسوزو موفق شده است کار معرفی محصولات خود را در این کشورها، ساده‌تر از گذشته پیش ببرد. در این میان اما مالزی در سال جاری میلادی اخبار بسیاری از راه‌اندازی نمایندگی جدید تا تحویل خودرو و تکمیل ناوگان مورد نیاز شرکت‌ها را منتشر کرده و به نظر می‌رسد قصد دارد فعالیت خود را در این زمینه گسترش دهد.

   همکاری مالزی و ایسوزو از سال 2004 شروع فعالیت این خودروسازی در مالزی به سال 2004 برمی‌گردد که براساس جوینت‌ونچر با شرکت  DRB-HICOM کار خود را با 700 پرسنل آغاز کرد. اوایل حضور در مالزی، ایسوزو تمرکز بیشتری روی خودروهای سبک و پیکاپ‌های این شرکت داشت و کار خود را با محصولاتی مانند D-Max آغاز کرد.  در همان سال‌های ابتدایی کامیونت‌های سری N نیز براساس همین همکاری، به بازار مالزی آمدند. درحال‌حاضر به‌طور متوسط سالانه بیش از 5هزار دستگاه از این خودروها در مالزی تولید می‌شود.  در یک ماه اخیر اما ایسوزو مالزی، فعالیت خود را گسترش داده و اخبار تازه‌تری را در خصوص فعالیت‌های جدیدش اطلاع‌رسانی کرده است. گرچه پیش از این نیز خبرهایی در این خصوص شنیده می‌شد، اما اخبار جدید حکایت از گسترش فعالیت این زیرمجموعه ایسوزو دارد.  

   ورود مدل‌های جدید ایسوزو ELF به بازار مالزی ایسوزو مالزی به‌تازگی مجموعه کامیون‌های سبک ELF را به بازار عرضه کرده است که مجهز به پلتفرم Isuzu Safety Plus بوده و دارای ترکیبی از به‌روزرسانی‌های اساسی سیستم ایمنی است.  مدل‌های پیشرفته ELF با بیودیزل B20 سازگارند و در مقایسه با مدل‌های پیشین از ضمانت بیشتری برخوردارند. این سری از کامیون‌های ELF درحال‌حاضر در 18 نوع از 4چرخ تا 6 چرخ در مالزی موجود هستند.  ایسوزو طیف وسیعی از کامیون‌های ارتقایافته، مجهز به پلت‌فرم جامع ایمنی ایسوزوپلاس و دیگر ویژگی‌های ایمنی را به ناوگان‌های سراسر دنیا معرفی می‌کند تا فعالیتی ایمن‌تر و پایدارتر داشته باشند.  ایسوزو مالزی اعلام کرد مشتریانی که مدل‌های ارتقایافته ELF را خریداری می‌کنند، از پوشش ضمانت 5ساله یا 200هزار کیلومتری برخوردار خواهند بود که نشان‌دهنده تعهد ایسوزو است.  سگمنت ایسوزو ELF طی 10 سال گذشته در مالزی به‌عنوان پرفروش‌ترین کامیون سبک شناخته شده و انتظار می‌رود معرفی مجموعه جدید نیز جایگاه پیشرو این برند را در بازار مالزی تداوم بخشد.

   راه‌اندازی نخستین نمایندگی ایسوزو در شرق مالزی ایسوزو نخستین نمایندگی فروش وسایل نقلیه متوسط و سنگین را در شرق مالزی راه‌اندازی کرد. این نمایندگی جدید در زمینه فروش، خدمات و قطعات یدکی فعالیت خواهد کرد و به دلیل موقعیت مکانی استراتژیک نزدیک به مناطق صنعتی، دسترسی راحت رانندگان کامیون را به این نمایندگی فراهم می‌کند.  این نمایندگی در مساحتی حدود 3هزار مترمربع و با برخورداری از کارگاهی حدود 650 مترمربع راه‌اندازی شده است.  براساس ادعای ایسوزو مالزی، برای تاسیس این نمایندگی حدود 5 سال زمان صرف شده و برای ساخت کارگاه آن از طراحی‌های روز استفاده شده است.  در این نمایندگی سه جایگاه اضافه برای وسایل نقلیه تجاری سبک و دو جایگاه اضافه برای کامیون‌ها در نظرگرفته شده است.  این نمایندگی مجهز به تیمی از تکنسین‌های کاملا آموزش‌دیده و ماهر است که جدیدترین ابزارهای تشخیصی و قطعات یدکی ایسوزو را در اختیار دارند. با افتتاح این نمایندگی ایسوزو مالزی درحال‌حاضر دارای 11 نمایندگی فروش است.

   تحویل 277 کامیون به نخستین شرکت حمل‌ونقلی مالزی ایسوزو مالزی به‌تازگی 277 دستگاه از کامیون‌های جدید سبک، نیمه‌سنگین و سنگین را به یکی از مشتریان بزرگ خود یعنی شرکت حمل‌ونقلی City-Link تحویل داده است.  بخشی از این کامیون‌ها به پلت‌فرم Isuzu safety Plus مجهزند که چهار ویژگی ایمنی ازجمله ABS، EBD، ASR، و SRS را در اختیار دارد. با تحویل این کامیون‌ها، شرکت حمل‌ونقلی City Link به نخستین مشتری ایسوزو مالزی برای استفاده از پلت‌فرم Isuzu Safety Plus تبدیل شده است.  این شرکت City-Link چهار دهه پیش در سال 1979 به‌عنوان نخستین شرکت حمل‌ونقل درون‌شهری کار خود را در مالزی آغاز کرد و درحـــــال‌حاضر پیش‌بینی‌ها از رشد و گسترش فعالـــــیت‌های تجاری این شرکت خبر می‌دهند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری