خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

واکنش سایپا نسبت به شایعات پیرامون شاسی‌بلند جدید این شرکت

واکنش سایپا نسبت به شایعات پیرامون شاسی‌بلند جدید این شرکت
اخبار خودرو

اواخر هفته پیش بود که مدیرعامل شرکت سایپا خبر آغاز بکار پروژه تولید خودرویی در سگمنت شاسی‌بلند را داد. اما همزمان با این خبر، تصویری نیز… ادامه مطلب ...

اواخر هفته پیش بود که مدیرعامل شرکت سایپا خبر آغاز بکار پروژه تولید خودرویی در سگمنت شاسی‌بلند را داد. اما همزمان با این خبر، تصویری نیز منتشر شد که برخی شایعات را به خبر مذکور اضافه کرد. این عکس که حاکی از حضور شاسی‌بلند جدید این شرکت بود، همان فودی لندفورت است که در بازار ایران قرار است با نام زامیاد تیوان شناخته شود. چینی بودن اصالت این خودرو و نوع انتشار خبر تولید خودرو شاسی‌بلند گروه خودروسازی سایپا، باعث شد تا روز گذشته شرکت سایپا، مطالبی را برای مردم بازگو کند.

واکنش سایپا نسبت به شایعات پیرامون شاسی‌بلند جدید این شرکت

همچنین این هیاهو در حالی صورت گرفته است که گروه خودروسازی سایپا اراده‌ای برای پنهان کردن چیزی نداشت و حتی عکسی واضح و مشخص از خودرو مورد نظر منتشر کرد، عکسی که برای خبرنگاران و رسانه‌های تخصصی حوزه خودرو ناآشنا نبود و دو سال پیش هم آن را در قالب یک کمپین تبلیغاتی با نام تجاری “تیوان” زامیاد دیده بودند.

حتی مهمتر از این، با یک جستجوی بسیار ساده به سهولت می‌شود شریک تجاری سایپا در مرحله قبلی این پروژه را پیدا کرد؛ زیرا سایپا و فودِی چین بیش از ۱۲ سال است در زمینه تولید خودروهای تجاری نیمه‌سنگین همکاری دارند.

واکنش سایپا نسبت به شایعات پیرامون شاسی‌بلند جدید این شرکت

در مصاحبه‌ها و مطالب منتشر شده، مواردی عجیب مطرح می‌شود که مدیران و مهندسان سایپا هم در جلسات داخلی و فنی درباره آن صحبت نمی‌کنند، زیرا این خودرو در حال توسعه فنی بوده و جزئیات آن در حال تعیین و بررسی کارشناسی است، اما برخی از این افراد حتی برای این خودرو قیمت هم اعلام کرده‌اند! در حالی که مراحل تعیین نهایی قیمت یک محصول سازوکار مشخص و نهادهای قانونی مرتبط با خود را دارد، اما این منتقدان، برای محصولی که تجاری‌سازی نشده با خیال‌پردازی و بدون هیچ مبنای قانونی و کارشناسی، قیمت‌‌های میلیونی و میلیاردی مطرح و اعلام می‌کنند.

تولید یک شاسی‌بلند آفرودی در کشور، در شرایط تحریمی، میتواند خلأ بازار در این بخش را پوشش داده و کشور را از واردات خودروهای گران قیمت خارجی بی‌نیاز کند؛ از طرف دیگر در حالی که سایپا به صراحت از ورود این خودرو در سال آینده به بازار خبر داده، حامیان واردات خودرو احتمال داده‌اند که شاسی‌بلند سایپا سه سال دیگر وارد بازار می‌شود! به همین دلیل تخریب پیش از تولید این خودرو از سوی ذی‌نفعان واردات خودرو نه تنها عجیب نبوده، بلکه قابل درک هم هست.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری