خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

محصول جدید ایران خودرو با نام تارا در این شرکت دیده شد + تصاویر

محصول جدید ایران خودرو با نام تارا در این شرکت دیده شد + تصاویر
اخبار خودرو

اوایل تابستان امسال بود که گروه صنعتی ایران خودرو، مراسمی را برای رونمایی از محصول جدید خود که با کد K132 ثبت شده بود را انجام داد. این… ادامه مطلب ...

اوایل تابستان امسال بود که گروه صنعتی ایران خودرو، مراسمی را برای رونمایی از محصول جدید خود که با کد K132 ثبت شده بود را انجام داد. این مراسم که بنا به شواهدی اصلا در شان بزرگترین خودروساز کشورمان نبود، صورت گرفت و حتی برخی افراد از بهتر بودن مراسم رونمایی شرکت سایپا از سه خودرو خود در برابر شرکت ایران خودرو نقل قول کردند. اما دو هفته پیش بود که تصاویری از نسخه درحال تست خودرو K132 در فضای مجازی با دو رنگ مشکی و سفید منتشر شده بود که حتی برخی افراد خریدکننده از آینده این خودرو نگران بودند.

اما در ادامه این ماجرا شرکت ایران خودرو در پاسخ به برخی رسانه ها، از تستی بودن این خودرو طی بیانیه ای توضیحاتی ارائه کرد.

اما به هرحال، اکنون تصاویری توسط مخاطبان پایگاه خبری نگاه خودرو بدستمان رسیده که گویا نسخه نهائی هم به مراتب زیباتر است و هم نام اصلی این خودرو نیز برروی خودرو حک و مشخص شده است.

باتوجه به تصاویری که مشاهده کردید، مشخص شده است که نام اصلی پروژه K132 ایران خودرو، تارا است.

باتوجه به تصاویری که مشاهده کردید، مشخص شده است که نام اصلی پروژه K132 ایران خودرو، تارا است.

البته در تصویر بالا نسخه لوآپشن را مشاهده کردید که حتی سانروف نیز ندارد. آینه جانبی نیز در این نسخه، بصورت تاشو برقی نیست. اما باتوجه به اجباری شدن استانداردهای 85گانه، خودروسازان باید چراغ روز (دی لایت) را برروی تمامی محصولات خود نصب کنند. حتی در محصولات جدید شرکت سایپا نیز مشاهده کردید که چراغ روز در محصولات پایه این خودروها نیز نصب شده است.

با مشاهده چراغ عقب تارا، میتوان فهمید که این چراغ خیلی کلفت است و تنها هنگام خاموشی است که زیبا به نظر خواهد رسیده و در زمان روشنایی، باتوجه به تکه مثلث – مثلث بودن چراغ اصلی، اصلا زیبا نخواهد بود.

معرفی نهائی خودرو ایکو تارا

خودرو ایکو تارا براساس پلتفرم PF1 گروه خودروسازی پژو-سیتروئن (PSA) طراحی و اصطلاحا نسخه ایرانیزه پژو 301 است. براساس اطلاعات اعلام شده در سایت رسمی گروه صنعتی ایران خودرو، خودرو تارا در ابتدا با پیشرانه EC5 تنفس طبیعی و با دو گیربکس دستی و اتوماتیک به مشتریان عرضه خواهد شد.

این پیشرانه که 1.6 لیتری تنفس طبیعی است، توانایی تولید 110 اسب بخار، قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر، گشتاور را دارد. البته باتوجه به نصب سامانه زمان بندی هوشمند سوپاپ و برخی ارتقاء دیگر، شاهد عملکرد بهتر نسبت به  موتور TU5 خواهیم بود. این پیشرانه با استاندارد یورو ۵ همراه بوده و در حال حاضر تولید داخلی این قوای محرکه در کشور آغاز شده است.

پیش از این اعلام شده بود که خودرو تارا در نسخه دنده دستی با گیربکس ۵ سرعته عرضه خواهد شد. اما با تولید نسخه 6 سرعته دستی خودرو راناپلاس، احتمال دارد که گیربکس خودرو تارا نیز 6 سرعته دستی خواهد بود. اما در نسخه اتوماتیک تارا، گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به کار گرفته خواهد شد. باتوجه به اینکه پیش از تولید پروژه K132، تولید اولیه پژو ۳۰۱ در تابستان سال 1398 در نمونه گیربکس دستی و اتوماتیک در ایران خودرو آغاز شده بود، برخی شایعات بگوش رسیده است که عرضه تارا اتوماتیک با قوای فنی ۳۰۱های قبلی صورت خواهد گرفت.

در ادامه شایعات مطرح شده، برخی مدعی هستند که برخی قطعات این خودرو از تابستان ۱۳۹۸ و در زمان برجام، که قرار بود پژو ۳۰۱ در شرکت ایران خودرو تولید شود از پیش در کشور فراهم گردیده بود. به عنوان مثال برخی اجزای که قابلیت تولیدشان در اکشور فراهم نبود، از طریق شرکت پژو فرانسه در همان زمان به انبارهای شرکت ایران خودرو ارسال شده است.

اما جدای از این مسائل، شرکت ایران خودرو امکانات خودرو تارا در نسخه فول را به شرح ذیل اعلام کرده است:

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری