خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

قیمت لاستیک خودرو آزاد شد؛ منتظر گرانی لاستیک باشید!

قیمت لاستیک خودرو آزاد شد؛ منتظر گرانی لاستیک باشید!
اخبار خودرو

با مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت‌گذاری تایر خودرو آزاد شد. بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، لاستیک و تایرهای سواری تولیدشده با مواد اولیه… ادامه مطلب ...

با مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت‌گذاری تایر خودرو آزاد شد. بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، لاستیک و تایرهای سواری تولیدشده با مواد اولیه ارز نیمایی، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت شود، توسط واحدهای تولیدی قیمت‌گذاری می‌شوند.

این در حالی است که در هفته گذشته به علت افزایش هزینه‌های تولیدی به همراه قیمت‌های دستوری باعث شده است تولیدکنندگان تایر مذاکرات زیادی برای تغییر قیمت‌های انواع محصولات خود با سازمان حمایت داشته باشند که گویا قرار است شورای حمایت مجوز 50 درصد افزایش قیمت‌ها به همراه تغییر مبنای قیمت‌گذاری تایر به تولیدکنندگان ابلاغ کند.

مصطفی تنها سخنگوی انجمن لاستیک در همین ارتباط می‌گوید: قرار شده است مبنای تعیین قیمت‌گذاری تایر اصلاح شود اما هنوز این موضوع به تولیدکنندگان ابلاغ نشده است و بنده نمی‌توانم از شنیده‌های خود صحبت کنم اما به‌زودی و در هفته آینده قیمت تایر تعیین تکلیف خواهد شد.

همچنین مقرر شد تایرهای سنگین وارداتی با ارز 4200 تومانی باقیمت‌های تعیین‌شده (مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان) از طریق سامانه جامع تجارت و یا حواله سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها به فروش برسد.

در عین حال با توجه به اینکه برخی لاستیک‌های دپو شده با ارز 4200 بیش از 8 ماه در انبار عاملین موجود است و علاوه بر تحمیل هزینه‌های تبعی بیشتر برای توزیع کنندگان تایر سنگین، تاریخ مصرف آن نیز در حال اتمام است، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که در هر استان کمیته‌ای با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و با عضویت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، استانداری و نهاده‌های نظارتی تشکیل شود تا نسبت به تعیین تکلیف لاستیک‌های دپو شده قبل از سال 99 اقدام کند.

قیمت لاستیک خودرو آزاد شد؛ منتظر گرانی لاستیک باشید!
برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری