خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

فروش ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌ بوس ایران‌خودرو دیزل

به گزارش «اخبار خودرو»، در شرایطی که بسیاری از خودروسازان داخلی، چه در بخش سواری و چه در بخش تجاری، با حداقل توان تولید و ظرفیت خالی در خطوط تولیدی خود مواجه شده‌اند، برخی خودروسازان همچنان از قراردادها و برنامه‌های توسعه‌ای خود رونمایی کرده و بازار خودرو کشور را به حضور مدل‌های داخلی امیدوار می‌کنند.

در همین راستا، با آن‌که تجاری‌سازان کشور در وضعیت بحرانی برای تامین قطعه و تولید خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین روبه‌رو هستند، ایران‌خودرو دیزل که عنوان بزرگ‌ترین تجاری‌ساز کشور را یدک می‌کشد، همچنان از قراردادهای خود با سازمان‌های مختلف رونمایی می‌کند.

به‌تازگی نیز این شرکت از قرارداد فروش ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به شهرداری تهران خبر داده است که ارزشی معادل ۴۷۹.۹ میلیارد تومان دارد. این در حالی است که در سال جاری این تجاری‌ساز بزرگ کشور، دو قرارداد دیگر را هم در راستا تامین و تولید خودروهای مورد نیاز ناوگان کشور، به امضا رسانده است. 

قرارداد ۴۸۰میلیارد تومانی ایران خودرودیزل با شهرداری

ایران‌خودرودیزل از قرارداد فروش ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با شهرداری تهران به مبلغ ۴۷۹.۹ میلیارد تومان خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبه‌رو شد. این قرارداد شامل فروش اتوبوس درون‌شـــــهری، اتوبوس درون‌شهری گازسوز و مینی‌بوس آرین دیـــــزلی می‌شود. 

براین اساس، «خاور» (نماد ایران‌خودرو دیزل در بازار سهام) این قرارداد را در تاریخ نهم مهرماه با شهرداری تهران منعقد کرده است و تحویل خودروها به‌تدریج طی ۵ ماه انجام خواهد شد. 

همچنین درآمد ناشی از قرارداد متناسب با بهای تمام‌شده و در سال مالی ۹۹ شناسایی می‌شود. تسویه این قرارداد نیز طی ۵ مرحله به صورت ۸.۵ درصد همزمان با ابلاغ قرارداد به‌عنوان پیش‌پرداخت، ۴۱.۵ درصد طی ۴ ماه بعد طبق انجام تعهدات ماهانه فروشنده و ۵۰ درصد الباقی ثمن قرارداد در زمان خاتمه و انجام کل تعهدات فروشنده پرداخت خواهد شد.  

قرارداد و تفاهم‌نامه ۷۵۰ دستگاهی ایران‌خودرودیزل

ابتدای تیرماه سال جاری نیز قرارداد تولید و تحویل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با هدف تجهیز ناوگان حمل‌ونقل عمومی بین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو و شهردار تهران امضا شد. 

این قرارداد شامل ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس ساخت ایران‌خودرودیزل است و ارزش آن ۴هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود. 

براساس توافق انجام‌شده، قرار بود پس از عقد قرارداد،  ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس تولیدی ایران‌خودرودیزل در ۶ ماه تحویل شهرداری تهران شود. تفاهم‌نامه تحویل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ارزش یک‌هزار میلیارد ریال نیز در این مراسم به امضا رسید.

   قرارداد سه‌جانبه ایران‌خودرو، سازمان راهداری و بانک توسعه تعاون  

در شهریورماه سال جاری نیز قرارداد سه‌جانبه نوسازی یک‌هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل کالای برون‌شهری میان ایران‌خودرو دیزل، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و بانک توسعه تعاون با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو به امضا رسید. شرکت ایران‌خودرودیزل متعهد شده است در سال جاری بیش از ۲هزار دستگاه خودرو تجاری تحویل دهد. 

به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این قرارداد که از سال گذشته پایه‌گذاری شده است، یک‌هزار دستگاه ناوگان را سفارش‌گذاری کرده‌ایم و انتظار تامین تا ۵هزار دستگاه را داریم. فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این مراسم گفت: «ظرفیت برای نوسازی سالانه ۵هزار دستگاه خودرو سنگین توسط ایران‌خودرو دیزل وجود دارد که این میزان قابل‌افزایش است.» 

مقیمی همچنین از آمادگی برای اجرای زودتر از موعد قرارداد توسط ایران‌خودرو دیزل خبر داد و گفت: «در صورت تامین مالی به‌موقع این قرارداد، این شرکت آمادگی تسریع در عمل به تعهداتش را دارد.» 

وی تصریح کرد: «استمرار این قرارداد سبب افزایش تامین و تولید در کشور و حفظ اشتغال در این بخش خواهد شد.» مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو همچنین از آمادگی این خودروساز برای بازسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و جاده‌ای خبر داد و گفت: «ظرفیت‌ و زیرساخت‌های لازم در این بخش فراهم شده و در صورت اعلام بهره‌برداران، قابل اجرا است.»

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری