خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

عرضه کیت ‌کلاچ بی ‌نام ایرانی با اسم خارجی و قیمت گزاف

عرضه کیت ‌کلاچ بی ‌نام ایرانی با اسم خارجی و قیمت گزاف
اخبار خودرو

این کیت ‌کلاچ‌ ها بعد از مدت زمان ‌کوتاه کارکرد،  هم بوی نامطبوعی از خود متصاعد می‌کنند و هم باعث افت شتاب خودرو می‌شوند.

گفته می‌شود تعداد کیت‌کلاچ‌های تقلبی در بازار به‌شدت افزایش یافته است. این کیت‌کلاچ‌های بدون‌برند که‌ گاه به‌ظاهر نشان استاندارد هم بر روی آنها چسبانده شده، در مواردی در برخی از نمایندگی‌ها  نیز عرضه می‌شوند. این کیت‌کلاچ‌ها بعد از مدت زمان ‌کوتاه کارکرد،  هم بوی نامطبوعی از خود متصاعد می‌کنند و هم باعث افت شتاب خودرو می‌شوند.

در همین زمینه یک کارشناس فنی خودرو به «دنیای ‌خودرو» گفت: «در بسیاری از موارد، مشتریان از ترمزگیری سخت و دشوار و همچنین شتاب پایین خودرویشان گلایه می‌کنند. اما بعد از بررسی مشخص می‌شود به‌رغم‌آنکه راننده به‌تازگی صفحه‌کلاچ را تعویض کرده است اما ظاهرا جنس تقلبی یا درجه چندم به او فروخته شده است.»

وی تاکید کرد: «متاسفانه این صفحه‌کلاچ‌ها با جعبه شرکت‌های معتبر و با نشان استاندارد به‌فروش می‌رسد اما داخل جعبه خبری از  صفحه‌کلاچ برندهای معتبر نیست.»

این کارشناس با بیان اینکه شرکت‌های خدمات پس از فروش خودروسازان؛ تامین‌کننده هستند و نه تولیدکننده، تصریح کرد: «‌گاه قطعاتی مانند صفحه‌کلاچ  سر از نمایندگی‌ها درمی‌آورند و توسط مشتریان شرکت‌های بزرگ خریداری می‌شوند. مشتری به‌دلیل خرید از نمایندگی خودروساز و همچنین جعبه‌دار بودن قطعه به این بسته‌بندی‌ها اعتماد می‌کند اما درنهایت قطعه‌ فروخته‌شده برای راننده مشکل ایجاد  خواهد کرد.»

وی با طرح این پرسش که چرا این‌گونه اجناس به اسم جنس خارجی به فروش می‌رسند بیان کرد: «در گذشته صفحه‌کلاچ‌های موجود عمدتا خارجی بودند اما درحال‌حاضر از کالاهای ایرانی استفاده می‌شود. حال سوال این است چرا فروشندگان این کالاها با صداقت اعلام نمی‌کند که جنس ایرانی است؟ چرا جنس ایرانی را به‌اسم محصول خارجی به فروش می‌رسانند که البته بعد از کارکردی کوتاه به اصطلاح می‌بُرد.»

وی افزود: «شاهد این رویه در مورد قطعات عمده خودروهای تولید و مونتاژ داخلی  هستیم. یکی از شرکت‌ها در گذشته قطعات را با اسم خارجی به‌فروش می‌رساند و مشتری را به اشتباه می‌انداخت که این قطعه وارداتی است. با پیگیری‌ها و اخطاری که به‌او داده شد، شرکت اسم خارجی را از روی قطعه‌ برداشت و فقط نشان استاندارد را روی آن درج می‌کند و قطعه را بدون‌نام به فروش می‌رساند.»

این کارشناس با اشاره به قیمت این‌گونه کیت‌کلاچ‌ها اظهار کرد: «قیمت قطعه این کیت‌کلاچ‌ها تقریبا با نمونه خارجی برابری می‌کند درصورتی‌که محصول کاملا ایرانی است. اجناس ایرانی‌ بازار به مراتب قیمت ارزان‌تری نسبت به نمونه خارجی دارند.»

وی تاکید کرد: «در صورتی که مشتری کیت‌کلاچی از  نمایندگی‌های داخلی خریداری کرد که پس از مدتی با مشکلاتی که اشاره کردم مواجه شد، بی‌تردید محصول نامرغوبی خریداری کرده است.»

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری