خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

طرح جدید واردات خودرو با چه شرایطی آغاز خواهد شد؟

طرح جدید واردات خودرو با چه شرایطی آغاز خواهد شد؟
اخبار خودرو

چند سالی است که به دلیل برخی مسائل از جمله نرخ ارز و... دولت دوازدهم شرایط ورود خودرو به کشور را ممنوع کرده است. این عمل که خود باعث کمبود… ادامه مطلب ...

چند سالی است که به دلیل برخی مسائل از جمله نرخ ارز و… دولت دوازدهم شرایط ورود خودرو به کشور را ممنوع کرده است. این عمل که خود باعث کمبود تزریق خودرو به بازار شد، یکی از عوامل گرانی خودرو شده است. همچنین از سال 97 که بطور مستمر سایت ثبت سفارش بسته مانده و به موازات آن گمرک نیز اجازه ترخیص خودرو را نمیداد، در این مدت اخبار ضد و نقیضی از آغاز واردات خودرو به گوش رسیده بود.

اما، اکنون گویا یک طرحی در مجلس شورای اسلامی درحال طی برخی مراحل است که سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برخی جزئیات این طرح را بیان کردند.

طرح جدید واردات خودرو با چه شرایطی آغاز خواهد شد؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در طرح ساماندهی صنعت خودرو به نوعی واردات خودرو نیز مجاز دانسته شده است، در تشریح شرایط واردات آن گفت: طبق این طرح افراد و خودروسازانی می‌توانند خودرو وارد کنند که خودرو صادر کردند، معادل آن می‌توانند خودرو وارد کنند. همچنین قطعه‌سازان نیز اگر قطعاتی را صادر کنند می‌توانند معادل آن خودرو به کشور وارد کنند.

 

طرح جدید واردات خودرو با چه شرایطی آغاز خواهد شد؟

نماینده مردم فسا در مجلس شورا اسلامی در تشریح بخش دیگری از طرح ساماندهی صنعت خودرو، بیان داشت: بر اساس طرح مذکور خودروهای هیبریدی و همچنین خودروهایی با مصرف سوخت‌های دوگانه نیز از عرضه در بورس معاف هستند و در واقع با این اقدام خودروسازها تشویق می‌شوند که به سمت تولید خودروهایی با این شرایط بروند که در این طرح برای تشویق آن‌ها تسهیلات ارزان قیمتی برای بخش تحقیق و توسعه در اختیار آن‌ها برای داخلی‌سازی و کیفی‌سازی، قرار خواهد گرفت.

حال باید دید که واقعا این طرح به سرانجام خواهد رسید و یا دوباره اشکالات و مسائلی جلوی تصویب این طرح را خواهند گرفت؟! البته برخی افراد همچنان به اصل این موضوع که اشخاص یا شرکتهایی میتوانند واردات را انجام دهند، که حتما باید صادرات کنند، انتقاد دارند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری