خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت افزایش یافته است

ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت افزایش یافته است
اخبار خودرو

رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجادرجلسه بررسی افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو گفت:ضریب ایمنی محصولات ایران خودرودربرابرسرقت افزایش یافته است.

به گزارش «اخبار خودرو»،رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در جلسه بررسی افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو گفت: این خودروساز با افزایش تعداد قطعات قابل ردیابی در محصولات خود و اصلاحات لازم برای افزایش ضریب ایمنی در قفل در خودروها و سایر نقاط آسیب پذیر، آمار سرقت به کمتر از ۳۰ درصد نسبت به سال‌های قبل رسیده است.

سرهنگ شهاب امینی با اشاره به تعاملات صورت گرفته میان پلیس آگاهی ناجا و ایران خودرو در ۱۵ سال گذشته اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که برنامه ریزی های مناسب و نگاه مدیران این شرکت به حفظ منافع مشتریان امنیت و آرامش خاصی را برای جامعه به ارمغان آورده است.

وی با تقدیر از عملکرد ایران خودرو در زمینه ارتقای سطح ایمنی محصولات تولیدی این شرکت گفت: سیستم نرم افزار ردیابی قطعات ایران خودرو به ناجا در کشف خودروها و قطعات سرقت شده در سراسر کشور، کمک شایانی کرده است.

سرهنگ رضا مؤذن معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیز در گفت و گویی، عرضه محصولات جدید ایران خودرو را گامی درجهت توجه به سلیقه مصرف کنندگان دانست و گفت: محصولات جدید این شرکت از نظر کیفی و ایمنی در سطح بالایی قرار دارند.

وی افزود: با توان مهندسان ایران خودرو و کارگران خدوم آن، محصولات تولیدی این شرکت قابل رقابت با سایر شرکت‌های خودرو سازان خارجی خواهد بود.

سرهنگ مؤذن تاکیدکرد: امنیت و ایمنی محصولات تولیدی ایران خودرو هرسال نسبت به گذشته افزایش یافته است.

بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو نیز گفت: با تاکید مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر افزایش ضریب ایمنی محصولات تیمی از معاونت‌های کیفیت، مهندسی، ساپکو و مرکز تحقیقات تشکیل شده است و اقدامات مناسبی در زمینه ارتقای ایمنی قفل درهای جانبی خودروهای رانا، دنا و خانواده ۲۰۶ و حذف زبانه‌های قفل از درهای جانبی این محصولات صورت گرفته است. همچنین اقدامات اصلاحی در خصوص برطرف کردن نقاط ضعف محل قفل‌های صندوق عقب و در موتور از دیگر اقدامات این خودروساز در زمینه پیشگیری از سرقت و ایمن سازی محصولات در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به انجام تمهیدات اتخاذ شده برای افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت تصریح کرد: ایران خودرو با اجرای این طرح‌ها توانسته آرامش مشتریان خود را حفظ کند.

رحمانی تاکید کرد: ایران خودرو از هیچ گونه تلاش و کوششی در جهت حفظ آرامش و امنیت جامعه دریغ نمی‌کند و این شرکت آمادگی تعامل بیش‌تر با پلیس آگاهی را دارد. در ادامه، بلوک آذری نماینده مدیرعامل و رئیس کمیته افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایران خودرو نیز گفت: در سال‌های اخیر گروه صنعتی ایران خودرو با جدیت کامل برای افزایش ایمنی محصولات خود، همکاری مؤثری با پلیس آگاهی ناجا داشته است.

وی با تشریح عملکرد سیستم ردیاب قطعات گفت: براساس آئین‌نامه ارتقای کیفیت خودروهای سبک که از خرداد ماه سال ۸۸ خودروسازان ملزم به اجرای آن بوده‌اند، گروه صنعتی ایران خودرو اقدامات لازم را در این خصوص به انجام رسانده است.

فیروزفردبیر کمیته افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایران خودرو در خصوص سیستم عملکرد ردیابی قطعات و نتایج اجرای آن گفت: با اجرای این طرح از سال ۸۶ تا کنون بیش از ۲۷ میلیون قطعه از مجموع قطعات به کار رفته در تولیدات این شرکت توسط این سیستم قابل ردیابی است.

وی افزود: حدود ۱۱۰ قطعه از قطعات مهم به کار رفته در محصولات از قبیل ECU، ایربگ، ترمز ABS، کمربند ایمنی، مدولاتور، دیفرانسیل، رادیاتور، جعبه فرمان، پمپ فرمان، باک بنزین، بوستر و مخزن C.N.G همچنین برخی قطعات اصلی، حجیم، گران‌قیمت و پرمصرف خودروها دارای کد ردیابی هستند که ارزش ریالی معادل ۵۰ تا ۷۵ درصد بهای تمام شده خودرو را دارند.

فیروزفر با اشاره به اهمیت اجرای این طرح، سه فاکتور ایمنی، ارزش ریالی و فراوانی در تعویض را از دلایل اهمیت و توجه به بهبود سیستم ردیابی از سوی این شرکت دانست.

وی گفت: در موارد متعدد نیروی انتظامی با استعلام بارکد حک شده قطعه از ایران خودرو به سرقتی بودن برخی قطعات پی برده است، زیرا قطعات با توجه به شماره شاسی خودرو در یک بانک اطلاعاتی ثبت و شناسایی می‌شوند و با این کار خودروی سرقتی که حتی پلاک و برخی مشخصه‌های ظاهری آن تغییر یافته باشد، به راحتی قابل شناسایی خواهد بود.

گفتنی است رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا و هیأت همراه از خطوط تولید ایران خودرو بازدید کردند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری