خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

شرایط فروش محصولات ایران‌خودرو دیزل همراه با افزایش شدید قیمت اعلام شد (آذر ماه 99)

شرایط فروش محصولات ایران‌خودرو دیزل همراه با افزایش شدید قیمت اعلام شد (آذر ماه 99)
اخبار خودرو

شرکت ایران‌خودرو دیزل که به تولید محصولات کار و تجاری گروه صنعتی ایران‌خودرو مشغول است، به‌تازگی افزایش قیمت شدیدی را برای محصولات تولیدی… ادامه مطلب ...

شرکت ایران‌خودرو دیزل که به تولید محصولات کار و تجاری گروه صنعتی ایران‌خودرو مشغول است، به‌تازگی افزایش قیمت شدیدی را برای محصولات تولیدی خود اعلام کرده است این در حالی است که بازار ارز در حال کاهش قیمت و به طبع آن بازار خودرو نیز در حال کاهش قیمت است. اما این شرکت امروز مجدد در اطلاعیه جدیدی خبر از گران شدن کامیون‌های سنگین خود داد.

ایران‌خودرو دیزل در جدیدترین اطلاعیه خود، قیمت 6 محصول تولیدی خود را ویژه آذرماه اعلام کرد که قیمت محصولات با یک جهش قابل‌توجه نسبت به شهریورماه سال جاری همراه بوده‌اند، به‌طوری‌که نسخه‌های کمپرسی و باری کامیون 2624 به مرز 2 میلیارد تومان نزدیک شده‌اند.

علی ایها الحال در حال حاضر ایران‌خودرو دیزل بخشنامه فروشی را برای محصولات خود اعلام کرد و قرار است محصولات مونتاژی خود را در زمستان 1399 به‌دست خریداران برساند. با توجه به قیمت‌های قدیم، مشخص است که این خودروساز افزایش قیمت بیش از 400 میلیون تومانی را برای محصولات کار و تجاری خود در نظر گرفته است.

در ادامه با توجه به جدول زیر، می‌توانیم نگاهی به قیمت محصولات ایران‌خودرو دیزل ویژه آذرماه و میزان رشد قیمت آنان نسبت به شهریورماه و تیرماه سال جاری داشته باشیم.

اما نکته بسیار مهم پیرامون این قضیه این است که چرا وقتی قیمت خودروها و ارز در بازار رو به کاهش است خودروسازها در بحبوحه کاهش قیمت‌ها، شرایط فروش با افزایش قیمت سرسام‌آور را اعلام می‌کنند و مانع از ریزش قیمت خودروها در بازار آزاد می‌شوند؟ چه طور می‌شود درزمانی که باید بازار کنترل شود و جلوی افزایش قیمت محصولات گرفته شود خودروسازها هیچ خودرو و شرایط فروش جدیدی را بر اساس قیمت های جدید اعلام نمی‌کنند و زمانی که قیمت‌ها به‌طور افسارگسیخته‌ای در بازار آزاد افزایش پیدا کرد با اعلام شرایط فروش جدید همراه با افزایش قیمت شدید مانع ریزش قیمت‌ها در بازار آزاد می‌شوند؟

امیدواریم مسئولین مربوطه به این مبحث ورود کنند که چه طور ممکن است خودروسازانی که بازار را به‌طور انحصاری در اختیاردارند، در زمان کاهش قیمت‌ها با اعلام شرایط فروش با افزایش قیمت مانع ریزش قیمت خودروها در بازار می‌شوند و جای تعجب دارد همین خودروسازها در زمانی که بازار در حالت آرام خود به سر می‌برد هیچ خودرویی برای فروش ندارند. این موضوع برهیچ کسی پوشیده نیست و امیدواریم مسئولین مربوطه به جای حمایت و دفاع از این دسته از خودروسازها و تکذیب خبرها با جدییت با این موضوع برخورد کنند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری