خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

شرایط فروش فوتون تونلند همراه با افزایش قیمت اعلام شد (مهرماه 99)

شرایط فروش فوتون تونلند همراه با افزایش قیمت اعلام شد (مهرماه 99)
اخبار خودرو

شرکت ایران‌خودرو دیزل برای چندمین بار متوالی شرایط فروش خودروهای پیکاپ خود را با افزایش قیمت سرسام‌آور اعلام کرد که در این شرایط فروش قیمت… ادامه مطلب ...

شرکت ایران‌خودرو دیزل برای چندمین بار متوالی شرایط فروش خودروهای پیکاپ خود را با افزایش قیمت سرسام‌آور اعلام کرد که در این شرایط فروش قیمت فوتون تونلند دیزلی و بنزینی را افزایش داده است. این افزایش قیمت چندباره محصولات ایران‌خودرو دیزل در حالی اعلام می‌شود که نهادهای نظارتی توضیحی در خصوص رویکرد این شرکت اعلام نمی‌کنند و مشخص نیست که تولیدات مربوط به فوتون تونلند با چه سیاستی در بازار توزیع می‌شود و چرا هیچ سازمانی علی الخصوص سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و شورای رقابت جلوی افزایش قیمت شدید این محصولات را نمی‌گیرد.

به هر حال قرار است این گروه خودروسازی پیکاپ فوتون تونلند را در دو مدل دیزل و بنزینی با موعد تحویل آبان ۹۹ به‌صورت نقدی باقیمت که در جدول زیر درج‌شده است به بازار عرضه کند:

 

اما نکته بسیار مهم پیرامون این قضیه این است که چرا وقتی قیمت خودروها و ارز در بازار رو به کاهش است خودروسازها در بحبوحه کاهش قیمت‌ها، شرایط فروش با افزایش قیمت سرسام‌آور را اعلام می‌کنند و مانع از ریزش قیمت خودروها در بازار آزاد می‌شوند. چه طور می‌شود درزمانی که باید بازار کنترل شود و جلوی افزایش قیمت محصولات گرفته شود خودروسازها هیچ خودرو و شرایط فروش جدیدی را اعلام نمی‌کنند و زمانی که قیمت‌ها به‌طور فجیع و افسارگسیخته‌ای در بازار آزاد افزایش پیدا کرد با اعلام شرایط فروش جدید همراه با افزایش قیمت شدید مانع ریزش قیمت‌ها در بازار آزاد می‌شوند؟

امیدواریم مسئولین مربوطه به این مبحث ورود کنند که چه طور ممکن است خودروسازانی که بازار را به‌طور انحصاری در اختیاردارند، در زمان کاهش قیمت‌ها با اعلام شرایط فروش با افزایش قیمت مانع ریزش قیمت خودروها در بازار می‌شوند و جای تعجب دارد همین خودروسازها در زمانی که بازار در حالت آرام خود به سر می‌برد هیچ خودرویی برای فروش ندارند. این موضوع برهیچ کسی پوشیده نیست و امیدواریم مسئولین مربوطه به جای حمایت و دفاع از این دسته از خودروسازها و تکذیب خبرها با جدییت با این موضوع برخورد کنند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری