خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

سوئیست DX7 در دو تیپ و با تغییر نام توسط مانیان خودرو به ایران می‌آید؛ (جزئیات)

سوئیست DX7 در دو تیپ و با تغییر نام توسط مانیان خودرو به ایران می‌آید؛ (جزئیات)
اخبار خودرو

آشنایی اکثر مردم ایران با کراس اوورهای برند سوئیست چین، زمانی بیشتر شد که شرکت دیار خودرو اقدام به مونتاژ DX3 کرد. البته باید گفت که DX3… ادامه مطلب ...

آشنایی اکثر مردم ایران با کراس اوورهای برند سوئیست چین، زمانی بیشتر شد که شرکت دیار خودرو اقدام به مونتاژ DX3 کرد. البته باید گفت که DX3 بازار ایران، در اصل همان سوئیست DX5 بازارهای جهانی بوده که احتمالا به علت مسائلی چون تحریم های ظالمانه آمریکا، هنگام وارد شدن به کشورمان مورد تغییر نام قرار گرفته است.

اما رونمایی از مدل های مختلف سوئیست و بایک توسط شرکت دیار خودرو، روزنه‌ای پر از امید را برای این خودروساز معلوم‌الحال ایجاد کرده بود. اما دیگر باید گفت که حتی شرکای خارجی دیار خودرو هم فهمیده‌اند که آشی از این شرکت گرم نشده و به نتایج مورد دلخواهشان نمی‌توانند برسند! همین شد که بایک، مونتاژ و عرضه یکی از محصولات زیرمجموعه خود را به شرکت مکث موتور در ایران واگذار کرد. ولی تنها بایک نبود که از دیار خودرو دلسرد شد؛ سوئست یا سوئیست هم دیگر قرار است تا با مانیان خودرو، اهداف خود را جلو ببرد.

قبل از پرداختن به سایر جزئیات، بهتر است تا به شباهت مکث موتور و مانیان خودرو بپردازیم. این‌طور که معلوم است، هردو، بال آسیایی و بهتر است بگوئیم که بال چینی ساز برندهای مادرشان یعنی ماموت خودرو و و پرشیا خودرو هستند.

سوئیست DX7 در دو تیپ و با تغییر نام توسط مانیان خودرو به ایران می‌آید؛ (جزئیات)

براساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار پایگاه خبری نگاه خودرو، گویا شرکت مانیان خودرو قصد دارد تا خودرو MX7 را در دو تیپ عرضه کند.

براساس تصاویر مذکور، اولین نسخه های سوئیست MX7 با دو تیپ فلگشیپ و دیستینگویشد ((دیستینگویشت) ( 😐 ))، برای اخذ مجوزها و پشت سر گذاشتن برخی تست های فنی و تطبیقی وارد کشور شده‌اند. تیپ فلگشیپ فول‌تر از تیپ دوم بوده و گران‌تر است.

لازم به ذکر است که هیچ‌گاه نباید انتظار داشت با تبدیل ارزی اعداد نوشته شده در تصاویر، خودروها با همین قیمت در کشورمان عرضه شوند. زیرا در همان ابتدای بسم الله واردات، باتوجه به اعلام گمرک، حدود 55 درصد عوارض و حقوق واردات به MX7 تخصیص می‌یابد. علاوه بر این‌ها، هزینه کشتیرانی، هزینه ترخیص و انبار داری و صدها هزینه دیگر بر خودرو افزوده می‌شود. اما این‌طور که برآورد می‌شود، قیمت این خودرو در بازار ایران بالای یک میلیارد تومان خواهد بود.

به نظر شما، آیا شرکت مانیان خودرو با محصولات جدید خود در چهارمین نمایشگاه بین المللی (چینی) تهران واقع در شهر آفتاب، شرکت خواهد کرد؟!

سوئیست MX7 قرار است تا مانند برخی بازارهای جهانی، در هر دو تیپ به یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با کد 4A95TD مجهز شوند. این پیشرانه با اتصال به گیربکس 7 سرعته دو کلاچه تر توانایی تولید حداکثر 197 اسب بخار، قدرت و 285 نیوتن متر، گشتاور را دارد. پیشرانه ای که باتوجه به حجم کم اش، خروجی بسیار خوبی داشته و احتمالا هم با بنزین ایران، باید مهندسان سوئیست قدرت خروجی آن را محدودتر کنند!

این خودرو از نظر ابعاد و اندازه اندازه بدنه در طول ، عرض و ارتفاع به‌ ترتیب 4570 و 1905، 1720 میلی متر است و فاصله محوری آن نیز به 2700 میلی متر می‌رسد.

این خودرو از نظر ابعاد و اندازه اندازه بدنه در طول ، عرض و ارتفاع به‌ ترتیب 4570 و 1905، 1720 میلی متر است و فاصله محوری آن نیز به 2700 میلی متر می‌رسد.

اما این خودرو در تیپ های فول، از امکانات رفاهی و ایمنی بسیار خوبی بهره میبرد. یکی از این امکانات، سیستم اتوپارک است که تابحال در خودروهای چینی موجود در بازار ایران، ندیده بودیم. اما به طور کل، از امکانات مهم سوئیست DX7 می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری