خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

رقابت شاسی ‌بلندهای چینی داغ ‌تر می‌شود

رقابت شاسی ‌بلندهای چینی داغ ‌تر می‌شود
اخبار خودرو

درحالی‌که به دلیل توقف تولید برخی شاسی‌بلندهای چینی به دلیل قطع همکاری شرکت‌های تولیدکننده آن‌ها با خودروسازان ایرانی، مدل‌های موجود در بازار به محصولات جک و چری محدود است، خبر ورود قریب‌الوقوع سه کراس‌اوور جدید به بازار از گروه بهمن، گروه خودروسازی سایپا و خودروسازان بم معادلات را تغییر داد.

به گزارش «اخبار خودرو»، در این میان، شائبه توقف تولید خودرو هایما اس7 هم مطرح شده بود که از سوی ایران‌خودرو خراسان تکذیب شد. این شرکت تاکید کرده است درحال‌حاضر خط تولید هایما فعال است و از ابتدای امسال تاکنون 2هزار و ۴۹۱ دستگاه هایما تحویل مشتریان شده است. 

هم‌اکنون نیز اجرای تعهدات حدود 8هزار دستگاه خودرو هایما در دو مدل اس۵ و اس۷ در دستور کار قرار دارد. ظاهرا مشکلات و موانع ایجادشده در تامین قطعات این محصول به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، سبب تولید با تاخیر شده است. 

تاخیر در تعهدات این محصول از مردادماه سال ۹۸ تا خردادماه ۹۹ است که درحال‌حاضر صدور دعوتنامه برای موعد تحویل مردادماه سال ۹۸ در حال انجام است. بنا بر اعلام ایران‌خودرو، در صورت تامین و تدارک قطعات، امسال ۲۰هزار دستگاه هایما اس۷ و اس۵ در شرکت ایران‌خودرو خراسان تولید خواهد شد. 

از سوی دیگر، با توجه به نیاز مشتریان به خودرو، طرح تبدیل این خودرو با محصولات دیگر ایران‌خودرو در دستور کار قرار دارد تا در صورت تمایل مشتریان، آن‌هایی که مایل به تبدیل بودند، نسبت به آن اقدام کنند. این طرح نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. 

اما در صورت اقدام‌نکردن مشتریان برای تبدیل هم گفته شده است خودرو ثبت نامی هرچند با تاخیر، قابل تحویل خواهد بود. قیمت محصولات نیز براساس قیمت زمان تحویل محاسبه می‌شود و در صورت تبدیل نیز قیمت محصولات جایگزین براساس قیمت موعد تحویل محاسبه خواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری