خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

دنا پلاس توربو اتومات، یک گام تا ۶۰۰ میلیونی شدن فاصله دارد!

دنا پلاس توربو اتومات، یک گام تا ۶۰۰ میلیونی شدن فاصله دارد!
اخبار خودرو

افزایش شدید بهای اغلب خودروها در روز گذشته سبب شد بیشتر از هر زمان دیگری نبود مشتری در بازار خودرو احساس شود. رشد قیمت هر روزه خودرو در بازار آزاد سبب شده است قیمت برخی خودروهای داخلی فراتر از حد انتظار بالا برود.

این افزایش قیمت در خودروهای داخلی بیش از هر زمان دیگری به‌وضوح مشاهده می‌شود. افزایش قیمتی که سبب شده است خودرویی مانند دنا پلاس توربو اتومات به ۵۹۵ میلیون‌تومان برسد و تنها یک قدم تا ۶۰۰ میلیونی شدن فاصله داشته باشد. قطعا رسیدن نرخ ارز به‌کانال ۳۶ هزارتومان در ساعات پایانی روز یکشنبه سبب این هرج و مرج در بازار خودرو شده است. خودروهای داخلی در روز گذشته افزایش قیمت یک تا ۱۰ میلیون‌تومانی را تجربه کردند.

جایی که ارزش خودرو پارس TU۵ موتور جدید با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش به ۵۲۲ میلیون‌تومان، سورن پلاس با ۸ میلیون‌تومان افزایش به ۴۰۲ میلیون‌تومان، دنای معمولی با کروز با ۸ میلیون‌تومان افزایش به ۴۵۶ میلیون‌تومان، پژو ۲۰۷ پانوراما با ۷ میلیون‌تومان افزایش به ۴۷۵ میلیون‌تومان، دنا پلاس با ۷ میلیون‌تومان افزایش به ۵۱۷ میلیون‌تومان و دنا پلاس توربو اتومات با ۷ میلیون‌تومان افزایش به ۵۷۵ میلیون‌تومان رسید.

خودروهای چینی نیز افزایش قیمت ۵ تا ۱۰ میلیون‌تومان را تجربه کردند. جایی که فیدلیتی ۷ نفره با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش یک‌میلیارد و ۴۰۵ میلیون‌تومان، هایما S۷ پلاس با ۷ میلیون‌تومان افزایش یک‌میلیارد و ۱۱۲ میلیون‌تومان، دیگنیتی با ۵ میلیون‌تومان افزایش یک‌میلیارد و ۴۲۵ میلیون‌تومان، فیدلیتی ۵ نفره با ۵ میلیون‌تومان افزایش یک‌میلیارد و ۳۶۵ میلیون‌تومان و لاماری ایما با ۵ میلیون‌تومان افزایش یک‌میلیارد و ۶۱۵ میلیون‌تومان معامله شدند.

خودروهای خارجی پریمیوم نیز روز گذشته افزایش بهای ۲۰ تا ۷۰ میلیون‌تومانی را تجربه کردند. جایی که بهای هیوندای سانتافه با ۷۰ میلیون‌تومان افزایش به ۳ میلیارد و ۸۲۰ میلیون‌تومان، کیا اسپورتیج GT لاین با ۵۰ میلیون‌تومان افزایش به ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون‌تومان، هیوندای اکسنت با ۳۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌تومان، هیوندای i۲۰ با ۳۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون‌تومان، هیوندای الانترا با ۲۰ میلیون‌تومان افزایش به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌تومان، کیا سراتو ۲۰۰۰ مونتاژ با ۲۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۴۲۰ میلیون‌تومان، سیتروئن C۳ با ۲۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۴۸۰ میلیون‌تومان و مزدا ۳ با ۱۰ میلیون‌تومان افزایش به‌یک‌میلیارد و ۵۹۰ میلیون‌تومان رسید.

در خودروهای لوکس نیز شاهد افزایش قیمت فولکس تیگوان بودیم. ارزش این خودرو روز گذشته با ۵۰ میلیون‌تومان افزایش به ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون‌تومان رسید.

روز گذشته افزایش نرخ ارز سبب رشد بهای شدید برخی خودروها در بازار شد. قیمت دلار در بازار روز دوشنبه با ۳۶ هزار و ۵۰ تومان کار خود را آغاز کرد و پس از آن‌که در یک روند صعودی بهای آن به ۳۶ هزار و ۲۲۰ تومان رسید، در پایان روز با قیمت ۳۶ هزار و ۲۰۰ تومان به‌کار خود پایان داد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری