خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

دلالان را از بازار خودرو و فولاد حذف می‌کنیم

دلالان را از بازار خودرو و فولاد حذف می‌کنیم
اخبار خودرو

رزم‌حسینی گفت:به دنبال حذف دلالان از بازار خودرو و فولاد در این شرایط حساس هستیم و با رانت و فساد باید مبارزه کنیم.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران،علیرضا رزم حسینی در  حاشیه مراسم دیدار با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران بیان کرد: ارکان حکومت باید حامی این وزارتخانه برای عبور شرایط سخت اقتصادی امروز کشور باشند و حضور رئیس کل سازمان بازرسی کشور هم در همین راستا است. امروز ما نیازمند مدیران پاکدست، شجاع و ریسک پذیر هستیم. چالش‌های این وزارتخانه بررسی شد تا برای بهبود شرایط تلاش کنیم.

او با تاکید بر اینکه به دنبال حذف دلالان از بازار خودرو و فولاد به ‌خصوص در این شرایط حساس هستیم، گفت: با رانت و فساد باید مبارزه کنیم و یکی از جاهایی که به حمایت تمامی ارکان نظام نیازمندیم، همین موضوع است.

رزم حسینی درباره تصمیم جدید شورای رقابت، بیان کرد: هدف شورای رقابت از اعلام این تصمیم حذف دلالان و افزایش تولید بوده است، منتها نظارت‌ها بر اجرای این تصمیم باید از سوی ما بیشتر شود. امروز تولید خودرو افزایش ۲۸ درصدی نسبت به ابتدای امسال داشته و به دنبال افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو هستیم، با افزایش تولید خودرو، قیمت‌ها نیز متعادل خواهد شد.

رزم حسینی ادامه داد: با شکستن انحصار در تولید خودرو به سمت تولید خودروهای با کیفیت و با قیمت پایین‌تر خواهیم رفت، در آن زمان مردم آزادانه حق انتخاب خودروی خود را دارند.

وزیر صمت در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر تکمیل سامانه جامع تجارت، گفت: سامانه جامع تجارت در حوزه وزارت صمت به صورت کامل از ثبت سفارش تا خرید کالا و ورود به گمرک در حال اجراست. برخی دستگاه‌ها مثل گمرک باید سامانه‌های خود را به روز رسانی کرده و به این سامانه متصل شوند، اما رسیدگی به میلیون‌ها کالای وارد شده و تولید در کشور کار دشواری است. باید تمام این اقلام شناسه و بارکد داشته باشند و ثبت شوند که فرایندی زمان بر است. ۵۵۰ هزار انبار شناسایی شده اند و اقدامات بسیار بزرگی انجام شده است. به سمت تکمیل شدن پیش خواهیم رفت و به زودی شاهد تکمیل آن خواهیم بود.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه قوانین مزاحم کسب و کار باید حذف شوند، بیان کرد: تاکید مقام معظم رهبری نیز در این خصوص بوده است. این قوانین را احصاء کرده ایم و مجلس شورای اسلامی نسبت به حذف آن‌ها باید اقدام کنند. قوانین مزاحم برای اقتصاد کشور دست و پا گیر شده است؛ ما هم در مقابل امضاهای طلایی و فساد اقداماتی را انجام داده ایم که کار دشواری است.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری