خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

در سال 98 قیمت خودروها چقدر افزایش پیدا کرد؟

در سال 98 قیمت خودروها چقدر افزایش پیدا کرد؟
اخبار خودرو

در این مطلب قیمت خودروهای مشهور بازار ایران را در دو نوبت زمستان 98 و زمستان 99 با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. ادامه مطلب ...

شاید بتوان گفت مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در بازار خودرو طی سال 99، افزایش نرخ ارز از 14 هزار تومان به 32 هزار تومان بود، عاملی که بیش از شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های آمریکا بر روی بازار کشور تاثیر گذاشت و موجب شد تا قیمت‌ خودروها تا چند برابر افزایش پیدا کند.

البته به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها ادامه دارد است و احتمالا در همین سه ماهه ابتدایی سال 1400 نیز شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خواهیم بود. دو روز پیش نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعلام کرد که تقاضا برای خرید خودرو دست دوم افزایش پیدا کرده و احتمالا قیمت خودرو داخلی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

با نگاهی به بازار خودرو متوجه می‌شویم که بعد از ثبات چند هفته‌ای در انتهای سال 99، از هفته سوم سال جدید برخی قیمت‌ها حدود 10 تا 15 میلیون تومان رشد داشته است.

هفته گذشته نیز رییش شورای رقابت اعلام کرد که در سه ماهه نخست سال افزایش قیمت قطعی خواهیم داشت، او گفت که در زمستان تورم 14 درصد را اعمال نکردیم و در بهار تورم نسبی به علاوه رقم زمستان را یک جا بر روی قیمت‌ها اضافه خواهیم کرد.

افزایش قیمت در ایران به روندی عادی تبدیل شده است و مسئولین با صراحت و رضایت اعلام می‌کنند که قیمت‌ها باید افزایش پیدا کند. با این اتفاق بد نیست تا نگاهی به افزایش قیمت خودرو در سال گذشته داشته باشیم. در ادامه قیمت خودروهای مشهور بازار ایران را در دو نوبت زمستان 98 و زمستان 99 با یکدیگر مقایسه می‌کنیم تا فراموش نشود مردم چه هزینه‌هایی برای خودروهای داخلی که بهتر است در مورد کیفیت‌شان سخن نگوییم، پرداخت کردند.

در این جدول قیمت‌ها حدودی و بر اساس میلیون تومان درج شده است.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو