خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

درخواست وزیر صمت برای بررسی تصادف رنجیره‌ای بهبهان پس از گذشت ۸ روز

درخواست وزیر صمت برای بررسی تصادف رنجیره‌ای بهبهان پس از گذشت ۸ روز
اخبار خودرو

وزیر صمت پس از گذشت ۸ روز از حادثه تصادف بهبهان با اخذ گزارش اولیه فنی، در نامه‌هایی جداگانه به وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات عامل ایدرو، خواستار بررسی دقیق این حادثه شد.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از تسنیم،با گذشت 8 روز از حادثه تصادف زنجیره‌ای خودروها در محور بهبهان به رامهرمز، فاطمی امین وزیر صمت پس از اخذ گزارش اولیه فنی، در نامه‌هایی جداگانه به وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس هیات عامل ایدرو، خواستار بررسی دقیق و تعیین عوامل دخیل در بروز حادثه مذکور در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور شد.

درخواست وزیر صمت برای بررسی تصادف رنجیره‌ای بهبهان پس از گذشت ۸ روز
درخواست وزیر صمت برای بررسی تصادف رنجیره‌ای بهبهان پس از گذشت ۸ روز

در جریان تصادف زنجیره‌ای خودروها در خوزستان 5 تن کشته و بیش از 40 تن مصدوم شدند. آن چیزی که در این سانحه موجب حیرت همگان شد، باز نشدن ایربگ‌ حتی یک خودرو بوده است.

کمال هادیانفر رئیس‌پلیس راهور کشور در خصوص این حادثه گفته است: "در حادثه بهبهان، کیسه هوای هیچ خودرویی باز نشد". پس از آن نیز "عین‌ا... جهانی" معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد که "کیسه هوای هیچ‌یک از 27 مدل خودروی ایرانی در این تصادف باز نشده است".

احمد نعمت بخش نیز به عنوان دبیر انجمن خودروسازان در رابطه با حادثه تصادف بهبهان گفته است: بررسی‌ها نشان می‌دهد در این حادثه 60 خودرو به هم برخورد کردند که باعث فوت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان شده است.

وی با اعلام اینکه 15 خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و 23 خودرو برای شرکت سایپا بوده است، افزود: در بخش خودروهای سایپا 2وانت نیسان، 3 خودروی پیکاپ، 3 خودروی ال 90 و 15 پراید درگیر حادثه شده‌اند . در مجموع عدم آسیب دیدگی خودروهای ال 90 از روبه رو باعث شده تا ایربگ‌های آنها عمل نکند. از میان 15 خودروی پراید هم 11 خودرو به دلیل سال ساخت تولید فاقد ایربگ بودند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: در این حادثه از محصولات سایپا 8 خودرو دارای ایربگ بوده‌اند که چون برخورد از عقب صورت گرفته ایربگ ها عمل نکرده اند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری