خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

تقاضا برای روغن موتور ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافت/افزایش قیمت‌ها از آبان ماه اعمال شده است

تقاضا برای روغن موتور ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافت/افزایش قیمت‌ها از آبان ماه اعمال شده است
اخبار خودرو

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران اظهار داشت: با توجه به این کاهش تردد ناشی از شرایط کرونا تقاضا نسبت به قبل از شیوع کرونا ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از ایلنا،داوود سعادتی‌نژاد  در مورد افزایش قیمت روغن موتور اظهار داشت: از اول آبان برای خودروهای بنزینی ۴۰ درصد، خودروهای دیزلی ۵۳ درصد و صنعتی ۶۰ درصد افزایش قیمت داشتیم. کارخانه‌ها معتقد بودند که با وجود واردات مواد اولیه با ارز آزاد قیمت‌های قبلی برای آنها به صرفه نبود.

وی افزود: افزایش قیمت روغن موتور از اوایل آبان اعمال شده اما گزارش آن یک ماه طول کشید. بازاد از نظر عرضه مشکل دارد و باید بیشتر انجام شود. کارخانه‌های تولیدی که افزایش قیمت هم داده‌اند باید روغن موتور بیشتری به بازار عرضه کنند. مشکل عرضه مربوط به تولیدکنندگان می‌شود. 

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران گفت: تقاضا نیز افت کرده چراکه تردد کاهش پیدا کرده است، هر خودرو باید ۱۰ تا ۲۰ هزار کیلومتر تردد داشته باشد تا تعویض روغن انجام دهد اما با توجه به شرایط موجود ترددها کاهش داشته است. افزایش قیمت تاکنون تاثیر چندانی روی تقاضا نداشته است. 

وی افزود: با توجه به این کاهش تردد ناشی از شرایط کرونا تقاضا نسبت به قبل از شیوع کرونا ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

سعادتی‌نژاد در پاسخ به پرسشی پیرامون صادرات و واردات در این حوزه تصریح کرد: صادراتی در این حوزه نداریم واردات روغن موتور نیز با این قیمت به صرفه نیست. سال گذشته واردات از کشورهای همسایه انجام می‌شد ولی امسال ۲۰ تا ۲۵ درصد با کاهش واردات مواجه هستیم، به نظر می‌رسد نیاز چندانی نیز به واردات وجود ندارد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری