خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

تصاویر جدیدی از پروژه خودرویی سایپا P90 منتشر شد (ال ۹۰ ایرانی)

تصاویر جدیدی از پروژه خودرویی سایپا P90 منتشر شد (ال ۹۰ ایرانی)
اخبار خودرو

ساعتی پیش بود که پایگاه اطلاع رسانی شرکت سایپا، اقدام به انتشار تصاویری گرافیکی از محصول جدید خود که بر پایه رنو تندر90 بود، کرد. این خودرو… ادامه مطلب ...

تصاویر جدیدی از پروژه خودرویی سایپا P90 منتشر شد (ال ۹۰ ایرانی)

پس از آغاز تحریم ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودرو ایران که نتیجه آن خداحافظی برخی برندهای مطرح از بازار ایران بود، شرکت رنو نیز به موازات آن، از ایران رفت. اما این شرکت که بیشترین تولید خودرو را با یکی از زیرمجموعه های گروه خودروسازی سایپا یعنی شرکت پارس خودرو داشت، باعث شد تا ضررهای فراوانی را به شرکت پارس خودرو وارد کند. اما پس از آن مدیران شرکت سایپا به فکر تولید نسخه جدید و ایرانیزه خودرو ال90 کرده و اکنون نیز اولین تصاویر گرافیکی آن منتشر شده است.

آنچه که شرکت سایپا‌ نقل کرده، این است که این خودرو با اتکا بر دانش بومی، خودرویی جدید را 90 معرفی کرده است. البته بهتر است بدانید که قبلا اعلام شده بود که قرار است تا خودرو مذکور با لوگو شرکت پارس خودرو تولید شود؛ اما چه مسائلی به میان آمده که قرار است تا ال90 جدید با لوگو برند سایپا تولید شود. اما جدا از این مسائل شرکت سایپا گفته است که این خودرو که با نام پروژه سایپا P90 شناخته شده است، در جایگاه یک سدان متوسط، قرار است تا در آینده‌ای نه چندان دور پا به جاده های کشور بگذارد.

تصاویر جدیدی از پروژه خودرویی سایپا P90 منتشر شد (ال ۹۰ ایرانی)

با توجه به داخلی‌سازی که در این سال‌ها برای خانواده محصولات رنو در ایران انجام شده بود، ظرفیت به وجود آمده در پروژه P90 استفاده شده و از همین رو اصول کیفی نمونه خارجی در این پروژه ایرانی رعایت شده است.

معرفی کوتاه

سایپا P90 یا ال90 ایرانیزه، فقط یک فیس لیفت نیست؛ بلکه خودرویی ارتقا یافته در ظاهر و باطن است که تفاوت‌های قابل توجهی نسبت به نسخه خارجی و علی الخصوص قدیمی دارد. این خودرو در بحث امکانات رفاهی و ایمنی به مراتب جایگاه بالاتری نسبت به رنو ال90 دارد و ویژگی‌های به روزتری در آن دیده خواهد شد.

در بخش جلویی سایپا P90، طراحی متفاوتی از ال90 اتخاذ شده و خطوط جدید طراحی سایپا در ظاهر آن دیده میگردد. کاسه چراغ با اجزا جدیدی همراه شده که به مراتب ساختار زیباتری نسبت به رنو تندر90 دارند.

طراحان مرکز تحقیقات سایپا هم در این پروژه سعی کردند تا P90 مانند سایر محصولات جدید این خودروساز ایرانی با استانداردهای جهانی چون ECE و استاندارد حفاظت از عابرپیاده به بازار بیاید. لبه دار بودن درب موتور، نوع زاویه سپر و ساختار لایه ای جدید درب محفظه موتور از جمله تغییرات استانداردی است که بر روی ال 90 ایجاد شده تا P90 با قواعد به روزتری همراه شود.

از امکانات احتمالی این خودرو که قرار است تا در نمونه نهائی سایپا P90 نصب شود، به شرح ذیل است:

در بخش طراحی عقب نیز می‌توان گفت دیگر سادگی همیشگی محصولات اقتصادی گروه رنو در آن دیده نشده و بخشی از اجزای چراغ عقب نیز بر روی درب صندوق، سپر و گلگیر طراحی شدند. نتیجه طراحی جدید این خودرو، باعث خواهد شد تا محصول جدید سایپا، ظاهری ساده و خسته کننده نداشته باشد و خط‌های تیز و اسپرت بدنه با سبکی عضلانی در بیرون P90 باعث جوان پسندتر شدن آن خواهد شد.

سایپا P90 قرار است تا در نسخه‌های مختلف به بازار عرضه شود و همانطور که پیشتر اعلام شده بود، پروژه پیشرانه‌های جدید شرکت سایپا روی آن و سایر محصولات جدید در دست انجام است و در آینده نزدیک قوای محرکه این محصولات نیز معرفی خواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری