خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

بریجستون پرچمدار جدید تایرهای اسپرت خود را معرفی کرد

بریجستون پرچمدار جدید تایرهای اسپرت خود را معرفی کرد
اخبار خودرو

بریجستون به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان تایر ضمن درنظر گرفتن راه‌حل ‌های پیشرفته و بالا بردن توان پایداری، محصول جدیدی به ‌نام پوتنزا اسپرت «Potenza Sport» را به‌بازار معرفی کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، این محصول بریجستون در رده تایرهای مخصوص خودروهای عملکردی قرار دارد و روح رقابتی این برند را با تجربه تولید خودروهای سواری ترکیب کرده است.

بریجستون پس از تحقیقات فراوان در بازار به‌این نتیجه رسید که دراختیار گرفتن کنترل خودرو ضمن ارائه عملکرد بالا، مهم‌ترین خواسته مشتریان این برند در خودروهای اسپرت سطح بالاست.

گفتنی است که بریجستون سابقه تامین تایر لاستیک مسابقات مختلفی را برعهده داشته و ضمنا با خودروسازان زیادی همکاری می‌کند. 

براساس این سابقه بریجستون این محصول جدید را معرفی کرده که براساس ادعای سازنده می‌تواند استاندارد جدیدی را درسطح کلاس خود ایجاد کند. باوجود اینکه این تایرها  سطح بالایی از عملکرد را درشرایط تابستانی و گرم به نمایش می‌گذارند، اما در طراحی آج آن بخشی به‌مسیرهای مرطوب اختصاص داده‌‌ شده است.

این تایر توسط موسسه معتبر اروپایی «TÜV SÜD» تست شده و براساس نتایج به‌دست‌آمده درصورت خشک بودن مسیر، کوتاه‌ترین مسافت پس از گرفتن ترمز با این تایرها توسط خودرو طی شده است. 

همچنین این تایرها در مسیر مستقیم و پیچ‌ها نیز در مقایسه با سایر تایرهای پریمیوم اسپرت پایداری بالاتری دارند. همچنین درمقایسه با شبیه‌ترین محصول به‌این تایرها که بریجستون پوتنزا S001 نام دارد، در این مدل مسافت قابل پیمایش نهایی نیز افزایش یافته است. 

برای دستیابی به‌عملکرد پیشرفته پوتنزا اسپرت، بریجستون از فناوری‌های نوین و جدیدی در طراحی الگوی آج، آمیزه تایر و  فرآیند ساخت استفاده می‌کند. برای طرح آج لاستیک از چندین فناوری پیشرفته، از جمله شیارهای سه‌بعدی ابتکاری برای افزایش مقاومت برشی الگو گرفته شده است که مزایایی همچون توان ترمزگیری بالاتر و مقاومت در برابر سایش را به‌ارمغان می‌آورد. 

همچنین بریجستون از تقویت‌کننده دیواره‌های هیبرید برای به‌حداکثر رساندن پایداری لاستیک درسرعت بالا استفاده می‌کند. نسخه‌‌های اختصاصی از این تایر قرار است درخودروهای اسپرت سطح بالایی همچون مازراتی MC20، لامبورگینی هوراکان STO و سری هشت ب‌ام‌و مورد استفاده قرار گیرد. 

امیلیو تریبو، مدیر دفتر عملیات بریجستون در اروپا و آسیا گفت: «طراحی و تولید پوتنزا اسپرت را می‌توان فصلی جدید از تاریخ حضور بریجستون در بین تایرهای عملکردی و اسپرت دانست و این محصول نتیجه توجه به‌تجربه و تاریخ ما به‌همراه نوآوری در موتوراسپرت است. ما از سرمایه‌گذاری دربخش تحقیق و توسعه خود برای دستیابی به‌چنین محصول بی‌نظیری درصنعت تایر کاملا خرسند و راضی هستیم. درحقیقت مهندسان ما موفق شده‌اند تایر اسپرتی را خلق کنند که تمام پتانسیل خودروهای اسپرت را به‌نمایش می‌گذارد.» 

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری