خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

بازگشت رنو 5 دوست‌داشتنی با کانسپتی الکتریکی

بازگشت رنو 5 دوست‌داشتنی با کانسپتی الکتریکی
اخبار خودرو

رنو 5 یک هاچ‌بک نمادین اروپایی است که در کشورمان هم سال‌ها تولید و عرضه شد و هنوز هم به نیکی از آن یاد می‌شود. حال این هاچ‌بک دوست‌داشتنی… ادامه مطلب ...

رنو 5 یک هاچ‌بک نمادین اروپایی است که در کشورمان هم سال‌ها تولید و عرضه شد و هنوز هم به نیکی از آن یاد می‌شود. حال این هاچ‌بک دوست‌داشتنی فرانسوی توسط یک گرافیست ایتالیایی بنام «مارکو مالتیز» که از کودکی علاقه زیادی به خودرو داشته، احیا شده است. مالتیز خطوط ساده و کلاسیک رنو 5 اصلی را به شکل زیبایی درون این مدل جدید که Le 5 کانسپت نام گرفته گنجانده است. درنتیجه، این طرح جدید بلافاصله بیننده را به یاد همان رنو 5 قدیمی می‌اندازد.

بازگشت رنو 5 دوست‌داشتنی با کانسپتی الکتریکی

در جلوی کانسپت Le 5 چراغ‌های LED منحصربه‌فردی کار شده که دی‌لایت‌هایی عمودی از طرفین آن‌ها پایین آمده است. یک نوار چراغ‌دار نیز از پایین این چراغ‌ها به سمت لوگوی رنو در مرکز کشیده شده است. در زیر جلوپنجره کاملاً مسدود خودرو که به قوای محرکه الکتریکی آن اشاره دارد هم ورودی‌های هوای اسپرتی با تریم طلایی‌رنگ کار شده است. پروفیل جانبی این کانسپت نیز با کاپوت کوتاه، گلگیرهای شیک، رکاب‌های آئرودینامیک و ستون‌های A مشکی‌رنگ، نمای چشمگیر و جذابی دارد.

بازگشت رنو 5 دوست‌داشتنی با کانسپتی الکتریکی

ازجمله دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این قسمت می‌توان به رنگ متفاوت سقف، دوربین بجای آینه‌های جانبی و رینگ‌های آئرودینامیک سه پره اشاره کرد. در بالای ستون C هم طرح سه رنگی کار شده که به پرچم فرانسه اشاره دارد. طراحی مدرن و جذاب Le 5 با درب صندوق شیشه‌ای بزرگ و چراغ‌های منحصربه‌فردی در طرفین آن، در قسمت عقبی هم ادامه یافته است. سپر ساده با تریم طلایی که تقلیدی از طرح جلو است هم دیگر ویژگی قابل‌توجه این قسمت محسوب می‌شود.

بازگشت رنو 5 دوست‌داشتنی با کانسپتی الکتریکی

درمجموع، این کانسپت، طرحی عالی به نظر می‌رسد که اگر رنو آن‌را تولید کند می‌تواند رقیبی برای خودروهایی مثل مینی کوپر SE و فیات 500 جدید باشد.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری