خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

ایران‌خودرو و سایپا دوباره به روند صعودی بازگشتند

ایران‌خودرو و سایپا دوباره به روند صعودی بازگشتند
اخبار خودرو

در گروه خودرویی طی 120هزار نوبت معاملاتی 2.8میلیارد سهم به ارزش 952میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات این روز بالغ بر 257هزار میلیارد تومان شد. همچنین شاخص کل بورس نیز با کاهش بیش از 15هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و 264هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

به گزارش «اخبار خودرو»،در دادوستدهای گروه خودرویی طی روز دوشنبه، نمادهای بزرگ خودروساز مثبت شدند، به‌طوری‌که شرکت‌های ایران‌خودرو، سایپا، آهنگری تراکتورسازی ایران، رینگ‌سازی مشهد و فنرسازی زر مثبت و در مقابل نمادهای پارس‌خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، نیرومحرکه، قطعات اتومبیل ایران، کرمان‌خودرو، سرمایه‌گذاری رنا، سایپا آذین، صنایع ریخته‌گری ایران و ایران‌خودرو دیزل منفی خوردند. همچنین روز دوشنبه در گروه خودرویی طی 120هزار نوبت معاملاتی 2.8میلیارد سهم به ارزش 952میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات این روز بالغ بر 257هزار میلیارد تومان شد. همچنین شاخص کل بورس نیز با کاهش بیش از 15هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و 264هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

   فاصله گرفتن بازار از روند متعادل به دلیل نبود تقاضا برخی فعالان بازار معتقدند بورس در نخستین روز از هفته جاری روند مثبتی را در پیش گرفت، درحالی‌که بررسی معاملات بازار در روز شنبه نشان می‌دهد با وجود سبزپوش بودن شاخص بورس، بازار با تقاضای چندانی همراه نبود. اما باتوجه به این‌که معاملات بازار در وضعیت فعلی با عرضه زیادی همراه نیست، روند منفی بازار را نمی‌توان ناشی از عرضه‌های شدید در بازار دانست؛ متاسفانه اکنون تقاضایی هم در این بازار وجود ندارد که بتواند زمینه ایجاد تعادل در بازار را فراهم کند.

   تکذیبیه بانک مرکزی کفایت نکرد دلیل اصلی روند اصلاحی شاخص بورس در روزهای اخیر، عدم اطمینان درخصوص شرایط فعلی بازار است. گرچه اکنون سهم‌هایی در بازار وجود دارند که در موقعیت بسیار خوبی برای خرید قرار گرفته‌اند، اما به دلیل بی‌اعتمادی موجود در بازار و حاشیه‌های ناشی از مطرح‌شدن شایعه افزایش نرخ سود بانکی، تقاضایی برای آن‌ها وجود ندارد. به نظر می‌رسد در این خصوص تکذیبیه بانک مرکزی نیز کفایت نکرده و تلاش بیشتری نیاز است تا مردم بتوانند دوباره نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اطمینان پیدا کنند.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری