خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

استارت خوب خودرویی‌ ها در آغازین روز هفته

استارت خوب خودرویی‌ ها در آغازین روز هفته
اخبار خودرو

میزان معاملات گروه خودرویی طی روز چهارشنبه ۱۶ مهر بالغ بر ۱.۱ میلیارد سهم و ارزش معاملات بالغ بر۷۳۷میلیارد تومان بوده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، در نخستین روز از دادوستدهای بازار سهام در هفته جاری، نمادهای خودرویی روند رو به رشدی را تجربه کردند، به‌طوری‌که نمادهای ایران‌خودرو، سایپا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، نیرومحرکه، گروه بهمن، سرمایه‌گذاری رنا، مهرکام پارس، الکتریک‌خودرو شرق و رینگ‌سازی مشهد مثبت شدند و در مقابل نمادهای آهنگری تراکتورسازی ایران، محورسازان ایران‌خودرو، بهمن‌دیزل، چرحشگر، فنرسازی خاور و ایرکا پارت صنعت منفی خوردند. 

همچنین روز شنبه در گروه خودرویی طی ۶۴هزار نوبت معاملاتی، ۷۵۵میلیون سهم به ارزش ۴۹۶میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش‌کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ بر ۲۸۵هزار میلیارد تومان شد. شاخص‌کل نیز روز شنبه با افزایش بیش از ۱۰۰۰ واحدی در تراز یک‌میلیون و ۵۴۱هزار تومانی قرار گرفت.

احتمال کاهش نرخ دلار

به نظر می‌رسد در هفته جاری روند مثبت و  صعودی خودرویی‌ها همچنان ادامه داشته باشد. برخی کارشناسان معتقدند بازار در ایران بیش‌ از اندازه بر پایه دلار می‌چرخد و این وابستگی منطقی نیست. ظرفیت اقتصاد ایران، دلار ۳۰هزارتومانی نبوده و باید اصلاح شود و برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند نرخ دلار تا ۲۰هزار تومان کاهش یابد. در صورت اصلاح قیمت دلار که انتظار می‌رود محقق شود، روند نزولی قیمت‌ها در بازارهایی همچون خودرو رخ خواهد داد. اما برای شرکت‌های بورسی که اکنون ملاک ارزش‌گذاری در آن‌ها دلار است؛ اتفاق خاصی نمی‌افتد.

اثرگذاری کوتاه‌مدت ریسک‌های بین‌المللی بر بازار

کارشناسان همچنین به سرمایه‌گذارانی که منتظر نتیجه انتخابات آمریکا هستند، گوشزد می‌کنند که اصولا ریسک‌های بین‌المللی اثرگذاری کوتاه‌مدتی بر بازار دارند. از سوی دیگر، در آمریکا سیاست‌ها به این شکل نیست که با تغییر یک فرد تمامی سیاست‌های آن کشور تغییر کند. بنابراین سیاست‌های خارجی امریکا با تغییر دولت، تغییر جدی نخواهد کرد و مشخص‌شدن اثرات تغییر رویه‌های جزئی هم بسیار زمان‌بر خواهد بود.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری