خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

آغاز تولید سانگ یانگ تیوولی توسط نورا موتور پارس

آغاز تولید سانگ یانگ تیوولی توسط نورا موتور پارس
اخبار خودرو

اوایل سال 97 بود که همزمان با بسته شدن سایت ثبت سفارش برای واردات اتومبیل، رامک خودرو اعلام کرد که قرار است تا تیوولی را در داخل کشور به… ادامه مطلب ...

اوایل سال 97 بود که همزمان با بسته شدن سایت ثبت سفارش برای واردات اتومبیل، رامک خودرو اعلام کرد که قرار است تا تیوولی را در داخل کشور به مرحله مونتاژ برساند. پس از این و بمدت طولانی پس از اعلام خبر اولیه، این شرکت اعلام کرد که قرار است تا تیوولی را در کارخانه و خط تولید اختصاصی شرکت نورا موتور پارس موتور و به روش CKD و SKD مونتاژ کند.

آغاز تولید سانگ یانگ تیوولی توسط نورا موتور پارس

اما آغاز تحریم و همچنین وجود تعداد بسیاری از خودروهای تیوولی در گمرکات کشور، باعث شد که پروژه تولید این خودرو در کشور طولانی شود. ولی چندی پیش شنیده‌ها حاکی از آن بود که تمامی بستر تولید تیوولی در ایران فراهم شده است. اما بر اساس قوانین و ضوابط، تا زمانی که نسخه‌های وارداتی یک خودرو به دست مشتریان نرسد، امکان تولید و عرضه نمونه مونتاژی وجود ندارد. اما مدتی پیش بود که با ورود قوه فضائیه به مسئله گمرکات کشور، شاهد آن بودیم که خودروهای موجود در گمرک و بخصوص تیوولی‌ها از این مکان ترخیص شدند. این مسئله باعث شد که روند آغاز پروژه تیوولی تولید داخل تسریع شود.

آغاز تولید سانگ یانگ تیوولی توسط نورا موتور پارس
آغاز تولید سانگ یانگ تیوولی توسط نورا موتور پارس

 ویژگی و امکانات تیوولی تولید در ایران

تیوولی تولید داخل مانند نسخه وارداتی دارای یک موتور ۱٫۶ لیتری است. این پیشرانه توانایی تولید ۱۲۸ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. همچنین این موتور متصل به جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک آیسین است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز ۷٫۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده و استاندارد آلایندگی یورو۶ را کسب کرده است.

تیوولی تولید داخل در بحث امکانات رفاهی و ایمنی شباهت زیادی به نسخه وارداتی دارد و امکانات این خودرو در زیر قابل مشاهده است:

حال باید دید که آیا روند تولید تیوولی در کشور ادامه خواهد داشت و یا قطعات این میزان تولید قبلا وارد گمرک شده بود. امید به آنکه تولید این خودرو روند مثبت خود را ادامه داده و محصولات باکیفیت وارد خط تولیدهای کشور شود.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری