خرید و فروش خودرو در تهران و کرج نقد و اقساط صفر و دست دوم در نگاه خودرو

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل
اخبار خودرو

اقدام به فروش خودرو قبل از رونمایی و حتی نامشخص بودن روند تولید، امری تعجب برانگیز است. اما این مسئله برای ما در ایران به یک موضوع قابل تامل… ادامه مطلب ...

اقدام به فروش خودرو قبل از رونمایی و حتی نامشخص بودن روند تولید، امری تعجب برانگیز است. اما این مسئله برای ما در ایران به یک موضوع قابل تامل در صنعت خودروسازی تبدیل شده است. یکی از این چندین موارد، اقدام شرکت سایپا برای فروش کوئیک نسخه S را است که چندی پیش توسط سایپا آغاز شد.

سایپا هنوز مشخص نکرده است که چه تیپی از این خودرو را برای تحویل به مشتریان در نظر گرفته است. البته چندی پیش مهدی باقری به عنوان قائم مقام مدیرعامل در امور فروش این شرکت بیان کرد که صرف نظر از خرید مردم، مشتریان میتوانند هنگام ارسال دعوتنامه، مدل فول G و یا پایه S را انتخاب و مطابق با آن تکمیل وجه کنند.

اما با گذشت از این مسائل، اواسط تابستان امسال بود که شرکت سایپا، بالاخره اقدام به رونمایی از این خودرو و دیگر محصولات جدید خود کرد.

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل

اوایل مهرماه بود که تصاویری از تولید نسخه پایه خودرو کوئیک جدید، منتشر شد. اما پایگاه خبری نگاه خودرو با سکوت در این مورد، صبر کرد تا روند تولید این خودرو نهایی شده و سپس برخی مسائل را منتشر کند.

اکنون تصاویری بدستمان رسیده که گویا خط تولید آزمایشی نسخه فول و یا اصطلاحا G، آغاز بکار کرده و در آینده نزدیک نیز، احتمالا تولید انبوه این خودرو همانند خودرو شاهین که از اوایل هفته جاری، تولیدش شروع شده، آغاز شود.

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل

 اما کوئیک G چه تغییراتی کرده است؟

همانطور که در تصویر مشخص است، سایپا طراحی سپر جلو را تغییر داده و با استناد به برخی اطلاعات، می‌توان گفت که سپر نسخه جدید کوئیک را از یوزپلنگ الگوبرداری و یا الهام گرفته است.  همچنین باتوجه به اقدام سازمان استاندارد در برقراری استانداردهای 85گانه و یورو5، چراغ روز (DAY LIGHT) نیز در تمامی مدلهای تولیدی وجود خواهد داشت.

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل

اما به قسمت کابین رسیده و متوجه تغییر حداکثری در مقایسه با بخش دیگر خودرو شدیم. البته قالب داشبورد، همان مدل قبلی است و اینبار سایپا با کمی تغییر، سعی در متمایز کردن داشبورد خودرو نسبت به قبل دارد. بخش آمپر کوئیک S و G هم مانند برادر سدان خود یعنی ساینا اس شده که نسبت به گذشته بهتر و از سامانه GSI نیز پشتیبانی خواهد کرد.

البته بهتر است بدانید که GSI) Gear shift indicator) در راستای کاهش مصرف سوخت و بهبود قابلیت رانندگی، پیشنهاد دنده مطلوب را برروی نمایشگر به راننده ارائه داده و اگر راننده مطابق دستورات نمایش داده شده رانندگی نماید در شرایط رانندگی واقعی مصرف سوخت خودرو حدود ۵ الی ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت.

فرمان نیز مانند سری اتوماتیک، به شکل D-CUT است. اما هنوز مشخص نیست که در سری فول، این خودرو داراری کروزکنترل خواهد بود یا نه. زیرا چندی پیش بود که شرکت پارس خودرو به عنوان یک خودروساز زیرمجموعه شرکت سایپا، نسخه پلاس خودرو کوئیک آر را رونمایی کرد ولی با اینکه فرمان جدید برروی آن نیز نصب شده بود، اما از سامانه کروزکنترل پشتیبانی نکرده بود.

بهتر است بدانید که همچنان دکمه و ادوات کنترلی با محصولات دیگر و یا نسخه قبلی کوئیک یکسان است. بطوریکه سیستم کنترل تهویه مطبوع از کوئیک و ساینا، دریچه ورودی هوا از محصولات X100 همچون 111، 132 و … و دکمه حالت چراغ چهارنما (اضطراری) با خودرو تیبا در این خودرو مشترک است.

آغاز تولید آزمایشی خودرو کوئیک در نسخه G توسط سایپا + تصاویر اختصاصی و معرفی کامل

همچنین ورودی AUX، USB و فندک نیز پایین تر از تنطیمات تهویه مطبوع جانمایی شده است. مهم ترین تغییر این بخش، قابی است که برای نمایشگر طراحی شده و از آن فرم نه چندان دلچسب گذشته خارج شده و شمایلی قابل قبول و مدرن به خود گرفته است.

به نظر می‌رسد با این تغییرها در کابین، راننده و سرنشین جلو فضای پای راحت تری نسبت به گذشته داشته باشند، چرا که قسمت پایین داشبورد باریکتر از گذشته است. بر اساس تصاویر اولیه، تزیینات در دو رنگ کرومی و مشکی پیانویی برای این خودرو طراحی شده است.

اما سایپا کوییک در نسخه جدید (S و G)، مانند دیگر اعضای خانواده کوییک، با موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی که با اتصال به گیربکس 5 سرعته دستی، توانایی تولید 87 اسب بخار، قدرت و 128 نیوتن‌متر، گشتاور را دارد به بازار عرضه می‌شود. البته این بار با این تفاوت که شرکت سایپا اعلام کرده است تا با استفاده از ECUهای 32 بیتی به جای نمونه‌های 16 بیتی، میزان مصرف سوخت و میزان آلایندگی را در خانواده X200 بین 5 تا 10 درصد کاهش داده است. برای استفاده از این نوع ECU، دریچه گاز این خودروها نیز الکترونیکی شده است.

همچنین مدتی پیش معاون تحقیق و توسعه شرکت مگاموتور یادآور شده بود که به منظور افزایش ایمنی در این خودرو، برای اولین بار سامانه Anti Start (روشن شدن خودرو در صورت فشردن پدال کلاچ) طراحی و پیاده سازی شده است. بطوریکه با استفاده از این عملکرد، راننده میتواند قبل از اقدام به روشن کردن خودرو، پای خود را کاملا بر روی پدال کلاچ فشار دهد تا موتور استارت به حرکت در آید. اما هنوز مشخص نیست که این سامانه برروی این نسخه از کوئیک نصب خواهد شد یا نه.

اما آن دسته از افرادی که قصد تکمیل وجه خودرو کوئیک در نسخه S را دارند، بدانند که در نسخه S، داشبورد خودرو مانند قبل بوده و فقط فرمان، جلوآمپر و سپر خودرو در این نسخه تفاوت کرده است.

برای اطلاع از جدیدترین لیست خودرو ها
در خبرنامه ما عضو شوید
نگاه خودرو |بهترین در خرید وفروش خودرو
نگاه خودرو ثبت آگهی
چت
حساب کاربری